اخباراخبار جهان

استفاده از سگ ها برای مقابله با دزدی در شعبه نیویورک شرکت CVS

به نقل از businessinsider : مشکل رشد سرقت از فروشگاه ها، تمامی خرده فروشان در سراسر آمریکای شمالی و کانادا را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

شرکت CVS نیز همانند سایر شرکت های خرده فروشی با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. از این رو در یک اقدام مبتکرانه برای مقابله با مشکل سرقت، به آموزش سگ ها روی آورد.

براساس گزارش ها این راهکار موفقیت آمیز بود و همراهی سگ ها با نیروهای سیکیوریتی باعث کاهش تعداد سرقت ها از این فروشگاه شده است.

برخی از فروشگاه ها مانند والمارت و تارگت محل نگهداری اقلام روزمره خود را قفل کرده اند و مشتریان در صورت نیاز باید از پرسنل فروشگاه برای خرید آنها کمک بگیرند. نایک اخیرا از افسران پلیس غیرموظف  برای گشت زنی در فروشگاه اصلی خود در پورتلند اورگان استفاده می کند و امیدوار است از این طریق با این مشکل روزافزون مقابله کند.

اما یک گروه خرده فروشی غیرانتفاعی به نام th Street Partnership34 که به شرکت های مختلف خرده فروشی مستقر در این شهر خدمت رسانی می کند، برخلاف این شرکت ها، برای رفع این مشکل به آموزش سگ ها روی آورده است.

جالب اینجاست که سگ ها در تعقیب دزدان شرکت نمی کنند، اما حضور آنها به همراه سیکیوریتی ها باعث شده مشکل دزدی تا حد زیادی در این فروشگاه حل شود.

معاون امنیتی شرکت درباره تاثیرگذاری این روش گفت: «اقدامات ما تاکنون بسیار موثر بوده اند. چند نفر از دزدان معروف فروشگاه وقتی متوجه حضور این سگ ها شدند، بدون اینکه چیزی بدزدند از فروشگاه خارج شدند. در یک مورد جالب مردی قصد داشت با کالاهای سرقتی از این فروشگاه خارج شود، اما پس از اینکه به نزدیک در رسید و سیکیوریتی ها و سگ ها را دید، اقلام دزدی را رها کرد و پا به فرار گذاشت».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید