مقالاتمقالات اجتماعی

استخدام زیاد نیروی کار به کاهش تاخیرها در صدور ویزا و حل مسایل مهاجرتی، کمک شایانی می کند

دولت لیبرال فدرال کانادا می گوید که در ماه های اخیر صدها کارمند جدید برای حل مشکلات مهاجرتی، از جمله کاهش زمان انتظار درخواست ها و انجام امور معوقه در فرودگاه ها و دفاتر مهاجرت، استخدام شده اند.

هر چند این رشد استخدام پرسنل تا حدی تاثیرگذار بوده، اما وزاری کابینه روز دوشنبه اذعان کرده اند که برای حل آنچه به عقیده آنها به یک دردسر سیاسی برای دولت جاستین ترودو تبدیل شده، به کار بیشتری نیاز است. 

مارک میلر وزیر روابط بومی سلطنتی گفت: کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد. خدمات ما در برخی موارد حتی به سطح قبل از همه گیری نیز نرسیده است و این چیزی نیست که کانادایی ها انتظار آن را دارند و شایسته آن هستند. 

او گفت به همین منظور اتاوا خدمات تحویل پاسپورت را در 4 شهر دیگر نیز ارائه می دهد و قرار است تعداد این شهرها افزایش یابد. 

میلر رئیس مشترک کارگروهی است که ترودو در ماه جون برای حل مشکل تاخیرهای گسترده در درخواست های مهاجرت و پردازش پاسپورت، تشکیل داده است. 

این کارگروه که متشکل از 10 وزیر است در پاسخ به خشم و نارضایتی های گسترده ناشی از تاخیرها در فرودگاه های کشور تشکیل شد.

شش تن از وزاری عضو این کارگروه روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری حاضر شدند تا نتایج اقدامات خود را گزارش کنند. هر چند آنها برخی از مشکلات را قبول کردند، اما اعلام کردند برخی از این مشکلات ناشی از عواملی است که از کنترل آنها خارج می باشد. 

مارسی ین وزیر زنان و برابری جنسیتی در پاسخ به این سوال که چگونه این اتفاق افتاد، گفت: بروز این مشکلات در نتیجه افزایش سفر در میان کانادایی هاست.

میلر گفت با این وجود باز هم تاخیرها غیر قابل قبول است. 

در این نشست کارینا گولد وزیر توسعه اجتماعی، عمر الغبرا وزیر حمل و نقل و شان فریزر وزیر مهاجرت، اقدامات انجام شده در این زمینه در زیرمجموعه های خود را گزارش کردند. 

از جمله این اقدامات جدید می توان به موارد زیر اشاره کرد: آسان تر کردن تمدید پاسپورت ها، اتخاذ تدابیر جدید برای تسریع غربالگری امنیتی در فرودگاه بین المللی تورنتو و اتخاذ یک سیاست جدید از 8 سپتامبر در زمینه استرداد هزینه خطوط هوایی در پروازهای تغییر یافته یا لغو شده.

در ضمن وزرا به صدها کارمند جدیدی که اخیرا در این زمینه استخدام شده اند اشاره کردند. آنها گفتند که این افزایش نیروی انسانی تاثیرگذار بوده است. 

به عنوان مثال گولد گفت: دولت در سال گذشته 700 کارمند جدید برای کمک به صدور پاسپورت استخدام کرده است، به گونه ای که امروزه حدود 65% از درخواست ها در یک بازه زمانی استاندارد 10 روزه بررسی می شوند.

او افزود: البته هنوز در این میان شکاف وجود دارد و باید آن را پر کنیم.

فریزر نیز گفت: اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نیز قصد دارد تا پاییز امسال بیش از 1250 کارمند جدید برای کمک به بررسی درخواست های ویزا استخدام کند.

او ادامه گفت: ما می دانیم که با وجود این تلاش ها، هنوز هم زمان انتظار بسیار طولانی است.

در ضمن میلر معتقد است که هر چند قانون شکنی اتاوا در استخدام پرسنل زیاد در یک بازه زمانی کوتاه تاثیرگذار بوده است، اما به عقیده دولت این یک راهکار بلندمدت نیست. 

او گفت: ما سعی کردیم با نیروی کار به مقابله با این مشکل بپردازیم، که این بهترین رویکرد برای انجام کارها نیست. 

بیش از یک میلیون درخواست صدور پاسپورت از ماه آوریل

هدف ترودو از تشکیل این کارگروه، پاسخ به انتقادهای شدید از دولت در این زمینه بود. زیرا مردم برای دریافت پاسپورت یا تمدید آن مجبور بودند ساعت ها در دفاتر صدور پاسپورت منتظر بمانند و ساعت ها برای بررسی های امنیتی در فرودگاه ها صف بکشند. 

ارقام منتشر شده در اوایل این ماه نشان می دهد که با کاهش محدودیت های همه گیری و افزایش مسافرت ها، از ماه آوریل تاکنون حدود 1.1 میلیون درخواست برای صدور یا تمدید پاسپورت ثبت شده است. 

بیش از یک چهارم این درخواست ها تا اوایل ماه آگوست، هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته بودند. اما آمارهای دولتی نشان می دهند که اوضاع بهتر شده است، زیرا فاصله بین درخواست های (پاسپورت) ارسال شده در هر ماه و تعداد پاسپورت های صادر شده در همان ماه، کاهش یافته است. 

به علاوه تا پایان ماه جولای رسیدگی به حدود 1.3 میلیون درخواست مهاجرت به کانادا بیشتر از زمان استاندارد طول کشیده است. در واقع حدود 54% از درخواست های در حال انتظار در این سیستم، مربوط به این دست از پرونده ها است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید