اخباراخبار کانادا

از CIC  میخواهیم که فرزندان مسـئولین ایرانی را شـــناسایی و آن ها بعد از ضبط امــوال شان اخراج کند.

سلام من سارا کاسپین بازیگر ایرانی تباری هستم که در تورنتو زندگی میکنم. امروز پیام بسیار مهمی برای شما دارم که مربوط به همه ماست. ما بیشتر از آنچه که فکر میکنیم در خطر هستیم.

کانادا برای بسیاری از ما کشوری است که در برابر تفاوت ها منعطف است ولی تبعیض و بی عدالتی را تحمل نمی کند. کشوری که بسیاری از مهاجرین از جمله خود من به آن اهمیت می دهیم و به آن عشق می ورزیم، امروز به شما نشان میدهم که چگونه تصمیمات CIC، بر زندگی ما تاثیر گذاشته است که حتی بسیاری از ما از آن آگاه نداریم.

در طول این سال ها، اداره مهاجرت کانادا به بسیاری از فرزندان و خویشاوندان مقامات رده بالای جمهوری اسلامی ایران اجازه داده است وارد کانادا شوند. خبر بد این که آن ها در میان ما زندگی می کنند بدون اینکه ما آن ها را بشناسیم. خبر خوب این که با اتحاد می توانیم کاری در این مورد انجام دهیم. این دادخواست برای ما ایجاد شده تا همگی با هم یکصدا شویم و مطمئن شویم که اداره مهاجرت کانادا به نگرانی های ما اهمیت می دهد.

من به عنوان یک ایرانی، بسیار عصبانی و به عنوان یک کانادایی، از اینکه میبینم این افراد آزادانه در میان ما پرسه میزنند به شدت نگران و ناراحتم. برای اینکه به خوبی می دانم که آن ها قادر به انجام چه کاری هستند و این موضوع بسیار ترسناک است.

ارزش های این افراد با ما یکی نیست. این ها افراد بسیار خطرناکی هستند که قادر به ارتکاب جنایات وحشتناک فراتر از تصور هر ملت دموکراتیک هستند. اینها فقط کلاه بردار، اختلاس گر، پولشوی یا جاسوس نیستند، اینها قاتل، بدجنس، متجاوز و تروریست هستند. شما دیدید که آن ها  با مردم خودشان چه می کنند، با کشور خودشان چه می کنند؛ آن ها همان افراد با لباس متحدالشکل هستند؛ این مردم در میان ما هستند، بعضی ها خانه می خرند، همسایه ما می شوند. با بعضی از آن ها در باشگاه های ورزشی گفت و گو  میکنیم، بعضی ها به همان مدرسه هایی میروند که فرزندان ما آنجا هستند، بعضی ها با ما کار می کنند، بدون آنکه بدانیم با آشنایان یکی از فاسدترین دولت های خاورمیانه ارتباط دوستی بر قرار میکنیم . این رژیمی است که دیکتاتوری را بر مردم خود تحمیل و از تروریسم حمایت می کند.

در تمام این مدت، ما کانادایی ها برای ساختن کشورمان و حفظ امنیت جامعه مان با مسئولیت پذیری تلاش می کنیم و در تمام این مدت، مردم ایران جان خود را به نام آزادی فدا می کنند. حقیقت این است که اداره مهاجرت کانادا تصمیماتی گرفته که امنیت، آسایش و رفاه ما را در کانادا تهدید می کند. البته نباید از جان ایرانیان، اینجا و خارج غافل شد.

دست به دست هم دهیم، تا اداره مهاجرت کانادا با شفافیت بیشتری در قبال این تصمیماتش پاسخگو باشد. ما از مهاجرین کانادا درخواست میکنیم که این افراد را به صورت عمومی شناسایی، آن ها را اخراج و ثروت آن ها را مصادره کنند. اگر می خواهید عضو این گروه شوید و بخشی از این دادخواست باشید، لطفا به لینک موجود در توضیحات مراجعه کنید. مهم این است که بدانید این افراد به راحتی قابل شناسایی هستند و ارتباط آن ها با رژیم منحوس جمهوری اسلامی ایران به راحتی از طریق والدین، اعضای خانواده و کسب وکار آن ها قابل پی گیری است.

اداره مهاجرت کانادا “آگاهانه” به آن ها مجوز تحصیل، مجوز کار، اقامت دائم و حتی شهروندی می دهد. من و بسیاری دیگر تمایل داریم بدانیم که چگونه این مجوز ها به این افراد داده می شود، در حالی که بسیاری از ما مجبور بودیم سخت کار کنیم و صبور باشیم و بررسی های گوناگون امنیتی را پشت سر بگذاریم.

آیا این به خاطر ثروتی است که به کانادا می آورند؟ اگر اینطور است این ثروت باید مصادره شود زیرا این پول از مردم ایران دزدیده شده است. بسیاری از ما دوست داریم بدانیم که چرا کانادا به طور سیستماتیک از آن ها حمایت می کند.

اخیرا مشخص شد که پسر انسیه خزعلی، یکی از معاونان رئیس جمهور با ویزای استارتاپ با اقامت دائم در کانادا زندگی می کند. در حالی که برای اعطای اقامت دائم تحت این برنامه، فرد باید ۲۰۰۰۰۰ دلار از یکی از سازمان های تعیین شده مهاجرت کانادا دریافت کند.

امیر وهوشی و علیرضا رهنما شرکتی را با نام betternet تاسیس کرده اند که سرویس VPN رایگان با قابلیت دور زدن سانسور اینترنت ارائه می دهد. چقدر خنده دار است که همان افرادی که طرفدار سانسور اینترنت در کشور خود ایران هستند، چنین سرویس هایی را در جای دیگری ارائه می دهند و از آن سود می برند.

 

ما اکنون باید برای ایستادگی در برابر ارزش ها و نشان دادن حمایت خود از مردم ایران اقدام کنیم. بیایید از حق و حقوق خود استفاده کنیم. لطفا دادخواست را امضا کنید. ما دموکراسی داریم. بیایید آن را دست کم نگیریم.

لینک دادخواست: 

https://www.change.org/p/ask-cic-to-identify-deport-children-of-iran-gov-officials-confiscate-their-wealth

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید