اخباراخبار کانادا

از 550 هزار دلار تا 15 میلیون: هزینه جایگزینی جان توری در مقام شهردار 

تورنتو احتمالا تا بهار سال جاری شهردار جدیدی نخواهد داشت و انتخابات میاندوره ای برای یافتن جایگزین برای جان توری، می تواند میلیون ها دلار برای مالیات دهندگان تورنتویی هزینه داشته باشد. 

انتخابات میاندوره ای یک فرآیند رایج نیست، به ویژه اگر برای جایگزینی شهردار باشد. و تورنتو چنین چیزی را در تاریخ معاصر تجربه نکرده است. 

سومین دوره خدمت جان توری در مقام شهردار، کوتاه بود، زیرا مجبور شد به داشتن رابطه عاشقانه با یکی از کارکنان زیردست خود اذعان کرده و از مقام خود کناره گیری کند. او استعفا را به بعد از تصویب لایحه بودجه 2023 موکول کرد. اتفاقی که چهارشنبه گذشته رخ داد تا آخرین روز کاری جان توری در سمت شهردار جمعه 17 فوریه باشد.  

همانطور که گفته شد برگزاری انتخابات شهرداری می تواند پرهزینه باشد. در سال 2018، برای انتخابات عمومی شهرداری 11.9 میلیون دلار و در سال 2022 مبلغ 14.5 میلیون دلار هزینه شد. هرچند انتخابات میاندوره ای برای جایگزینی یک عضو عادی شورای شهر کم هزینه تر است، اما انتخاب شهردار کم هزینه نخواهد بود. برای مثال هنگامی که جیم کاریجیانیس در سال 2020 شورا را ترک کرد، شهر هزینه انتخابات برای جایگزینی یک عضو شورای شهر را حدود 700 هزار دلار برآورد کرد. 

گری کرافورد، رئیس کمیته بودجه شهرداری تورنتو در مورد هزینه انتخاب جایگزین جان توری گفت که در حال حاضر امکان برآورد این رقم وجود ندارد. 

طبق قوانین شهرداری، پس از استعفای شهرداری، شورای شهر 60 روز فرصت دارد تا انتخابات میاندوره ای را برگزار کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید