اخباراخبار جهان

ازدواج کودکان، یک مشکل بزرگ جهانی حتی در کانادا و آمریکا 

یونیسف ازدواج کودکان را به عنوان هر ازدواج رسمی یا پیوند غیررسمی بین یک کودک زیر 18 سال و یک بزرگسال یا یک کودک دیگر توصیف می کند.

محدودیت سنی برای ازدواج توسط قانون تعیین شده است. اما در برخی کشورها ازدواج با افراد زیر سن قانونی آزاد است یا محدودیت سنی برای ازدواج وجود ندارد. با این حال، حتی در برخی از کشورهایی که ازدواج کودکان طبق قانون ممنوع است، ازدواج با یک خردسال همچنان اتفاق می افتد.

بیش از 750 میلیون کودک زیر سن قانونی در سراسر جهان ازدواج می کنند. طبق گزارش یونیسف، حدود 650 میلیون دختر و 115 میلیون پسر در سراسر جهان در سنین کودکی ازدواج کرده اند. سالانه حدود 12 میلیون دختر به این شکل ازدواج می کنند. به گفته یونیسف، پسران کمتر تحت تاثیر قرار می گیرند.  

به گفته یونیسف، ازدواج کودکان دوران کودکی دختران را ربوده و زندگی و سلامت آنها را تهدید می کند. دخترانی که قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند، بیشتر در معرض خشونت خانگی قرار می گیرند و کمتر در مدرسه می مانند. سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به ازدواج کودکان تا سال 2030 است. 

به گفته یونیسف، برخی از خانواده ها برای کاهش بار اقتصادی یا کسب درآمد، دختران خود را شوهر می دهند. اعتقادات مذهبی و فرهنگی نیز عامل مهمی است.

ازدواج کودکان هنوز یک رسم رایج در چند کشور جهان است. از جمله اتیوپی، برزیل، نیجریه، بنگلادش و هند بیشترین رواج را دارد. 

اما جالب اینکه افراد زیر سن قانونی در 43 ایالت اجازه ازدواج دارند. تنها در 7 ایالت آمریکا یعنی دلاوِر، ماساچوست، مینه سوتا، نیوجرسی، نیویورک، پنسیلوانیا و رود آیلند، حداقل سن 18 سال برای ازدواج تعیین شده است. بین سال های 2000 تا 2018 حدود 300 هزار کودک در آمریکا ازدواج کردند. 

کانادا نیز وضعیتی مشابهی دارد.  طبق مطالعه ای که توسط دانشگاه مک گیل انجام شده بیش از 3600 گواهی ازدواج برای کودکان، معمولا دختران زیر 18 سال بین سال های 2000 تا 2018 صادر شده است. در کانادا حداقل سن 16 سال برای ازدواج تعیین شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید