اخباراخبار کانادا

ارتقای سطح سیستم خدمات مرگ و میر کانادا به لطف ترودو!

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost در سال 2021 تعداد 10064 مورد مرگ به کمک علم پزشکی (MAID) در کانادا گزارش شده است که 3.3 درصد از کل مرگ و میرها در کانادا را به خود اختصاص می دهد.

یکی از مفسران آمریکایی چند ماه پیش در یک گزارش مفصل، جاستین ترودو را «دکتر مرگ مدرنیته» نامید؛ که با گسترش MAID در کانادا این کشور را عملا به پایتخت مرگ خودخواسته جهان تبدیل کرده است. شاید فکر کنید این حرف اغراق است، اما آمارها نشان می دهند که این گونه نیست.

جمعیت کالیفرنیا تقریبا با جمعیت کانادا برابری می کند و یک منطقه پیشرفته به شمار می رود. این ایالت نیز در سال 2016 مرگ با کمک علم پزشکی را درست مانند کانادا قانونی کرد. در سال 2021، 486 کالیفرنیایی از این برنامه استفاده کردند. اما در همان سال 10064 کانادایی با کمک MAID به زندگی خود پایان دادند؛ در ادامه گزارش nationalpost آمده است که این آمار وحشتناک باعث شده که کانادا در این زمینه به درس عبرتی برای سایر کشورها تبدیل شود. یک مجله بریتانیایی با اشاره به سیاست‌ های عمومی نادرست داخلی در این زمینه که از نیت های خوب ناشی می‌ شوند، رویکرد کانادا در این زمینه را به باد انتقاد گرفت. زیرا با وجود اینکه این طرح در ابتدا به عنوان یک انتخاب منطقی برای بزرگسالان عاقل و در نتیجه یک خیر اخلاقی غیرقابل انکار معرفی شد، اما اکنون به وسیله ای برای کشتن فقرا، بیماران روانی، بیماران جسمی قابل علاج و سالمندان تبدیل شده است.

موارد بسیاری نشان می دهند که استفاده از طرح MAID در کانادا مدت هاست که به بیراهه کشیده شده است.

حتی آمارهای رسمی نیز گواه این ادعا را تائید می کنند، وقتی گزارش دفتر بودجه پارلمانی نشان می ‌دهد که MAID  می‌تواند ۶۶ میلیون دلار در بودجه عمومی کانادا صرفه‌ جویی کند، دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی ماند!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید