اخباراخبار کانادا

ارتباط یک موسسه خیریه در کبک با پلیس مخفی چین

به گزارش ایران جوان و به نقل از telegraph یک موسسه خیریه در کبک که مظنون به میزبانی از دو ایستگاه پلیس مخفی چین است، در سه سال گذشته بیش از 4.45 میلیون دلار از دولت کانادا دریافت کرده است.

گفته می شود سرویس à la Famille Chinoise du Grand Montréal (SFCGM) که مدعی حمایت از جامعه چینی است، در اصل توسط دولت پکن برای نظارت بر شهروندان خود در کانادا و ارعاب آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

شبکه ایستگاه های پلیس مخفی چین که در سراسر جهان گسترده هستند، به نمایندگی از دولت چین برای نظارت بر شهروندان تبعیدی این کشور در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در اصل بازوهای نیابتی دولت چین در سراسر جهان هستند.

قطعا کشف چنین بودجه کلانی که به ایستگاه های پلیس مخفی پکن در کانادا تزریق شده است، برای دولت لیبرال جاستین ترودو چندان وجهه خوبی ندارد.

کلی مک ‌کاولی نماینده محافظه‌کار می گوید از اینکه هیچ تلاشی برای تادیه این پول صورت نگرفته است، متحیر است.

در ادامه گزارش telegraph آمده است:

قسمت اعظم این پول نقد از سوی وزارت مهاجرت، فرانسیزاسیون و ادغام کبک، ظاهرا برای برگزاری دوره های زبان فرانسوی برای جامعه چینی هزینه شده است.

این وزارتخانه از آن زمان تمام قراردادهای باقی مانده با این گروه را به حالت تعلیق درآورده است.

بیشتر کارشناسان معتقدند که دولت چین از چنین شگردهایی برای تامین بودجه پلیس مخفی خود استفاده می کند، به همین دلیل کشورهای هدف باید در این زمینه هوشیار باشند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید