اخباراخبار کانادا

اذعان ترودو به ناکارامدی سیستم درمانی کانادا در آستانه گفتگو با دولت های استانی

اتاوا– روسای دولت های استانی و منطقه ای، امروز 7 فوریه در اتاوا گرد هم آمده اند تا درباره بهبود سیستم درمانی کانادا با دولت فدرال به گفتگو بنشینند. 

نخست وزیر گفت سیستم مراقبت های بهداشتی ناکارآمد است و مذاکرات با دولت های استانی بر سرمایه گذاری هدفمند متمرکز خوهد بود. 

سیستم درمانی در حال حاضر با کمبود کارکنان بهداشتی در سراسر کشور که میلیون ها کانادایی را از دسترسی به موقع به خدمات نجات بخش محروم کرده، روبرو است.  

ترودو قبل از نشست اتاوا با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: کانادایی ها به سیستم مراقبت های بهداشتی همگانی ما افتخار می کنند، اما می دانیم که این خدمات در سطحی که کانادایی ها انتظار دارند، ارائه نشده است.

ژان ایو دوکلو، وزیر بهداشت فدرال نیز گفت امیدوار است در طول مذاکرات با همتایان استانی رویکردی مشترک برای اطمینان از دسترسی بیماران به خدمات بهداشتی ضروری، حاصل شود. 

رهبران استانی خواهان افزایش سهم دولت فدرال در تامین هزینه های بهداشتی استان ها از 22 درصد فعلی به 35 درصد می باشند که به معنای افزایش 28 میلیارد دلاری بودجه مراقبت های بهداشتی استان ها و مناطق خواهد بود. 

ترودو بر موثر بودن این افزایش تاکید کرد، اما از دولت های استانی خواست با شرایط ارائه شده از سوی اتاوا، موافقت کنند. اولویت های دولت فدرال عبارتند از دسترسی بهتر به پزشکان خانواده در مناطق روستایی و شهری، طرحی برای جبران کمبود نیروی انسانی، دسترسی بهتر و سریع تر به مراقبت های بهداشت روان و موافقت استان ها با نوسازی اشتراک گذاری داده های بهداشتی است؛ یک مقام ارشد دولتی فاش کرد که ترودو یک برنامه بودجه 10 ساله را به روسای دولت های استانی ارائه خواهد کرد. 

جزئیات بیشتر متعاقبا به اطلاع خوانندگان عزیز خواهد رسید. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید