اخباراخبار کانادا

ادعای دخالت چین در انتخابات به کویینز پارک رسید و در پی آن وینست ( نماینده پارلمان تورنتو) از عضویت در کمیته PC استعفا داد

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun احتمالا یکی از اعضای گروه داگ فورد در انتاریو، دوازدهمین مرد ادعایی شبکه مداخله چین در انتخابات است.

داستان به زمانی برمی گردد که گلوبال نیوز در نوامبر با استناد به اسناد فوق محرمانه مدعی شد که کنسولگری چین در قالب یک طرح به 11 کاندیدای فدرال در کلانشهر تورنتو کمک مالی کرده است.

در بخشی از این داستان ادعا شده است که یکی از اعضای قانونگذار انتاریو بخشی از این طرح بوده است، اما هرگز نامی از آن شخص برده نشد.

اکنون گلوبال نیوز مجددا به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده که وینسنت کی، نماینده حزب محافظه‌ کار مترقی در پارلمان استانی نیز جزئی از این طرح است. 

اما کی تاکنون چندین بار این ادعا را رد کرده است. او هر بار مدعی شده که به هیچ وجه با کنسولگری چین در ارتباط نبوده است. 

در ادامه تورنتوسان به نقل از خبرنگار آن آمده است:

اما من مصرانه سعی داشتم دوباره این سوال را از وینسنت کی بپرسم. او نیز سعی داشت هر طور شده از دوربین من فرار کند. 

در حالی که کی سعی می کرد سریعا خود را به داخل آسانسور برساند از او پرسیدم: «یعنی شما می گویید که اصلا هیچ دخالتی در کار نبوده است؟» و او پاسخ داد: «نه!». 

اما گاوین تیگه وکیل کی به صورت سوالات مفصل پاسخ داد و این اتهامات را به طور کامل رد کرد. هر چند این باعث نشده که هیاهوی این موضوع بخوابد و هنوز در محافل رسانه ای در جریان است.

این در حالی است که تاکنون درخواست‌ ها برای تحقیق عمومی مستقل درباره این موضوع، توسط جاستین ترودو و دولت لیبرال او نادیده گرفته شده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید