اخباراخبار کانادا

ادعای خسارت 35 میلیون دلاری مرد انتاریویی از فایزر به دلیل مرگ فرزند پس از دریافت واکسن 

دن هارتمن، شکایتی را علیه فایزر بابت مرگ فرزندش در اثر دریافت واکسن کووید-19 به جریان انداخته است. 

عمر شیخ، وکیل هارتمن گفت: شان هارتمن صبح روز 27 سپتامبر 2021، یعنی 33 روز پس از دریافت واکسن کووید-19 فایزر/بیونتک، در اتاق خواب توسط مادرش مرده پیدا شد. 

علیرغم فوت این نوجوان پس از دریافت واکسن کووید-19، دن و خانواده اش از دریافت خسارت از برنامه حمایت از آسیب دیدگان واکسن محروم شدند.   هارتمن گفت: پسرم کاملا سالم بود و هیچ بیماری زمینه ای نداشت، اما  33 روز پس از اولین واکسن فایزر فوت کرد. شان واکسن زد تا اجازه بازی هاکی را داشته باشد. چهار روز پس از تزریق اولین دوز پسرم را به اورژانس بردم، زیرا دور چشم هایش حلقه های قهوه ای رنگ ظاهر شده، بثورات روی صورت و درد در شانه راست داشت. 

دکتر رایان کول، آسیب شناس آمریکایی، در ماه جولای تشخیص داد که شان بر اثر عوارض واکسن کووید-19 درگذشت• 

دن اکنون خواهان غرامت 35.6 میلیون دلاری است. شیخ به نیابت از سوی موکل اش گفت فایزر وظیفه داشت تا شان را بطور دقیق از تمام خطرات ایمنی مرتبط با واکسیناسیون کووید-19 آگاه کند. 

در دادخواست هارتمن آمده است: وقتی صحبت از استاندارد مراقبت به میان می آید، واضح است که فایزر استاندارد تولید، آزمایش، فروش، گزارش دهی  و تجویز واکسن را نقض کرده است. شیخ می گوید استاندارد مراقبت زمانی که فایزر نتایج آزمایشات ایمنی را نادیده گرفته و داده های نادرست از اثربخشی واکسن ارائه کرد، نقض شد. 

نقض استاندارد مراقبت شامل عدم افشای خطر ابتلا به میوکاردیت در افراد زیر 40 سال پس از دریافت واکسن است.

.

میوکاردیت نزد مردان نوجوان دریافت کننده واکسن فایزر بیشتر بوده، اما آزمایشات کافی برای اطمینان از ایمنی و اثربخشی آن انجام نشد.

شیخ گفت: فایزر این واقعیت را پنهان کرد که واکسن کووید-19 Pfizer-BioNTech خطرات و پیامدهای احتمالی شدید، از جمله اما نه محدود به میوکاردیت، پریکاردیت و مرگ، ایجاد می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید