اخباراخبار جهان

ادعای جدید؛ لئوناردو داوینچی پسر یک برده بود!

ایتالیا- کارلو وچه، استاد دانشگاه ناپل، کارشناس اسناد تاریخی می گوید لئوناردو داوینچی، نقاش مونالیزا، نیمه ایتالیایی بود و مادرش برده ای از قفقاز بود. 

وچه در مراسم رونمایی کتاب جدیدش به نام لبخند کاترینا، مادر لئونارد، به خبرنگزاری فرانسه گفت: مادر داوینچی از خانه اش در کوه های قفقاز به بردگی گرفته شده و چندین بار در قسطنطنیه و سپس ونیز خرید و فروش شد. او در ایتالیا با یک دفتردار جوان به نام پیرو داوینچی آشنا و از او صاحب پسری به نام لئوناردو شد. 

یافته های وچه که چندین دهه را صرف مطالعه داوینچی کرده، بر اساس آرشیو شهر فلورانس می باشد. 

هرگونه کشف جدید در مورد داوینچی به شدت توسط کارشناسان مورد تردید قرار می گیرد، اما وچه اصرار دارد که شواهد قوی برای اثبات این ادعا وجود دارد. برای مثال سندی که توسط پدر داوینچی تنظیم شده و سند آزادی کاترینا برای بازیابی کرامت انسانی اش است. تاریخ این سند که در کنفرانس مطبوعاتی 14 مارچ در دفتر مرکزی انتشارات Giunti فلورانس ارائه شد، 1452 است. 

ادعای وچه تصویر متفاوتی از والدین او ارائه می کند. آنها همواره  پیرو داوینچی و کاترین دی میو لیپی اهل توسکانی معرفی شده اند. 

داوینچی که در سال 1452 در حومه شهر خارج از فلورانس به دنیا آمد در سال 1519 در دربار پادشاه فرانسیس اول (در فرانسه) فوت کرد.

داوینچی در چندین رشته از جمله مجسمه سازی، طراحی، موسیقی و نقاشی و همچنین در مهندسی، آناتومی، گیاه شناسی و معماری تسلط داشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید