اخباراخبار جهان

ادای شهادت لئوناردو دیکاپریو در دادگاه یک خواننده رپ متهم به پولشویی 

آمریکا- ستاره سینما، لئوناردو دیکاپریو، صبح 3 اپریل در دادگاه فدرال حاضر شد تا در مورد یک شبکه پولشویی بین المللی، رشوه خواری و یک هنرمند برجسته موسیقی رپ شهادت بدهد.

این هنرمند به نام پراکازرل میشل – یکی از بنیانگذاران گروه هیپ هاپ The Fugees  – متهم به پولشویی برای یک سرمایه گذار فراری مالزیایی از طریق اهداء پول به کمپین انتخاباتی باراک اوباما در سال 2012 می باشد. نامبرده همچنین به تلاش برای متوقف کردن تحقیقات درباره این عمل مجرمانه در دوران دونالد ترامپ متهم است. 

در قلب این پرونده لو تاک جو است. او متهم به پولشویی و رشوه خواری و سرقت میلیاردها دلار از صندوق سرمایه گذاری دولتی مالزی موسوم به MDB1 است. 

ارتباط دیکاپریو با این پرونده از دوستی چندین ساله او با لو – که یکی از سرمایه گذاران اصلی فیلم گرگ وال استریت بود – ناشی می شود. لو در حال حاضر فراری است.  

طبق اسناد ارائه شده در دادگاه، میشل به عنوان مجرای نفوذ لو در دولت ایالات متحده عمل کرده است. دادستان می گوید لو از جون تا نوامبر 2012 برای انتقال بیش از 21.6 میلیون دلار پول به حساب های میشل به منظور انتقال آن به کمپین انتخاباتی باراک اوباما، اقدام کرده است. میشل این پول ها را به 20 اهداکننده پرداخت کرد تا آنها بتوانند با پنهان کردن منشاء واقعی پول ها، آن را به نام خود به کمپین اهداء کنند. 

دیکاپریو شهادت داد که در سال 2010 در یک میهمانی تولد در لاس وگاس با لو آشنا و دوست شد. بازیگر 48 ساله با آرامش به سوالات پاسخ داد و گفت متهم (میشل) را از سال های 1990 و پس از ملاقات پشت صحنه در کنسرت Fugees ، می شناسد. 

دیکاپریو تاکید کرد قبل از وارد شدن به یک رابطه تجاری با لو، مشروعیت وی را با دقت بررسی کرده و استودیو نیز با سرمایه گذاری او در فیلم گرگ وال استریت موافق بود. 

دیکاپریو همچنین به یک مکالمه با لو اشاره کرد که در آن لو گفت قصد دارد بین 20 تا 30 میلیون دلار به کمپین باراک اوباما کمک کند.  

محاکمه میشل همچنان ادامه دارد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید