اخباراخبار کانادا

اداره مالیات به میلیون‌ ها کانادایی بابت چک های نقد نشده از دهه 90 بدهکار است

کانادا- آیا می دانستید که اداره مالیات کانادا (CRA) هم اکنون بیش از 1 میلیارد دلار چک نقد نشده دارد  و ممکن است از دهه 1990 به شما بدهکار باشد؟ این درحالیست که CRA  سال گذشته اعلام کرد حدود 8.9 میلیون چک نقد نشده متعلق به کانادایی ‌ها از سراسر کشور دارد. این اداره در تلاش برای اطمینان از نقد شدن این چک ها توسط صاحبان آنها، اطلاعیه الکترونیکی برای طلبکاران ارسال کرده است. بین آگوست تا نوامبر 2022 حدود 50 هزار اخطار الکترونیکی برای مالیات دهندگان صادر شد و انتظار می رود 25 هزار اخطار دیگر در ماه مه سال جاری صادر شود.

.

از جمله کسانی که با آنها تماس گرفته می شود، دریافت کنندگان مزایای مراقبت از کودکان کانادا  (CCB)  و برنامه های استانی/منطقه ای مرتبط، دریافت کنندگان اعتبار GST/HST می باشند. 

به گفته اداره مالیات تاریخ برخی از چک های نقد نشده به سال 1998 باز می گردد. از آنجایی که اعتبار چک های دولتی هرگز منقضی نمی شود، اداره مالیات نمی تواند این چک ها را باطل کرده و دوباره صادر کند. مگر اینکه گیرنده درخواست بدهد. 

دلایل زیادی برای بی اطلاعی یا فراموش شدن چک ها وجود دارد. از جمله مفقود شدن یا تغییر آدرس. کمی وقت بگذارید و ببینید آیا چک نقد نشده دارید یا خیر.  وارد  My Account  در وب سایت دولت کانادا شوید و گزینه related services  را پیدا کنید، در آنجا بخشی با عنوان  unchashed cheques را خواهید دید؛ در اینجا می توانید چک هایی که به مدت 6 ماه یا بیشتر نقد نشده اند را ببینید. اگر طلبکار باشید، یک فرم آنلاین برای تکمیل و ارسال وجود دارد. 

لینک ورود:

 https://www.canada.ca/en/revenue-agency/services/e-services/e-services-individuals/account-individuals.html

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید