اخباراخبار کانادا

اخراج یک معلم در بریتیش کلمبیا به اتهام اظهارنظر در مورد فاجعه تاریخی مرگ کودکان بومی

به نقل از theepochtimes : یک معلم دبیرستان در بریتیش کلمبیا پس از اینکه به دانش‌آموزان گفت بیشتر مرگ ‌و میرهای مدارس شبانه روزی بومیان کانادا به دلیل بیماری بوده است، از کلاس درس خارج شد.

این معلم که جیم مک مورتری نام دارد و اهل ابوتسفورد است، درباره این حادثه گفت: «من را مثل یک جنایتکار بیرون انداختند. آنها نمی توانند یک معلم را به همین راحتی از مدرسه بیرون کنند، مگر اینکه معلم آسیب مستقیم و فوری به دانش آموزان وارد کرده باشد. من برای بچه‌ ها ضرری نداشتم و فقط در این زمینه اظهارنظر کردم که هنوز معتقدم نظرم درست بوده است».

مک مورتری در ماه مه 2021 یعنی اندکی پس از انتشار گزارش ‌های خبری مبنی بر پیدا شدن یک قبر دسته جمعی که حاوی جنازه 215 کودک بومی بوده است، به حالت تعلیق درآمد و اکنون که کمی بیش از یک سال از آن اتفاق می گذرد، به صورت رسمی اخراج شده است.

مک مورتری دارای مدرک کارشناسی ارشد در تاریخ آموزش و پرورش است و پایان نامه خود را در مورد سیاست آموزش بومی نوشته است.

هنگامی که ماجرای کملوپس رسانه ای شد، مک مورتری گزارش کمیسیون حقیقت و آشتی دولت را مرور کرد تا ببیند چه علتی واقعا پشت این مرگ ها بوده است، در این گزارش آمده که سل علت 48 درصد مرگ و میرهای دانش آموزان در مدارس شبانه روزی بوده است. سایر کودکان نیز به دلیل آنفولانزا، ذات الریه و سایر بیماری ها درگذشته اند؛

مک توری حتی به تعداد جنازه ها در این قبرهای دسته جمعی نیز به دیده تردید می نگرد و صحت و دقت نتایج ژئوفیزیکی در این تحقیقات را زیر سوال می برد.

مک مورتری از داستان هایی که در مورد این مدارس نقل می شوند حمایت نمی کند، اما معتقد است تا زمانی که دلایل کافی برای این ادعاها وجود نداشته باشد، نمی توان صحت هیچ ادعایی را ثابت کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید