اخباراخبار کانادا

اخراج کارمند شهرداری به علت سخنرانی نژادپرستانه

به گزارش ایران جوان و به نقل از nationalpost یکی از کارمندان شهرداری مارکهام به دلیل استفاده از کلمات نژادپرستانه در سخنرانی کالج به مرخصی اجباری فرستاده شد. 

روز چهارشنبه یک سخنران مهمان در طی ارائه یک مطالعه موردی در یکی از کالج های مرکز شهر تورنتو از کلمات نژادپرستانه استفاده کرد، مقامات کالج فوق الذکر اعلام کرده اند که در حال بررسی این موضوع هستند. 

کالج جرج براون می گوید استفاده از توهین نژادی را با شدیدترین عبارات محکوم می کند و این واقعه را ناراحت کننده و تاسف آور خوانده است. جروان فیرون رئیس جرج براون نیز این اقدام محکوم کرده و اعلام کرده دستور انجام تحقیقات رسمی را در این زمینه داده است.

در ادامه گزارش nationalpost آمده است:

شهرداری مارکهام در بیانیه ای تایید کرد که این الفاظ توسط یکی از کارکنانش در داوری یک مطالعه موردی مورد استفاده قرار گرفته است.

برایان فرویس سخنگوی شهرداری مارکهام می گوید که این کارمند به مرخصی اجباری فرستاده شده است و یک بازپرس ثالث برای بررسی این پرونده مامور شده است.

فیرون می گوید که دفتر ضد نژادپرستی، برابری و حقوق بشر کالج با دانشجویان کالج در این زمینه جلساتی برگزار کرده تا از وقوع حوادث مشابه در آینده جلوگیری کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید