اخباراخبار کانادا

اخراج افسر پلیس ایرانی تبار تورنتو به دلیل راه اندازی کمپین توهین آمیز در توییتر 

تورنتو- فیروزه (افی) ضرابی مجد، به مدت 18 ماه یک کمپین توئیتری جنجالی را – به دلیل تبعیض جنسی و نژادی افسارگسیخته در نیروی پلیس – علیه فرماندهان خود راه اندازی کرد. 

نامبرده که از سال 2018 به دلیل اختلال پس از حادثه یا  PTSD در مرخصی استحقاقی بسر می برد، اخراج شده است. او اولین بار در سال 2021 متهم شد، اما پلیس عارضه PTSD او را مقصد دانست و اقدامی علیه این افسر انجام نداد.

 ضرابی مجد دسامبر گذشته، بر اساس قانون پلیس در چهار مورد نافرمانی و چهار مورد سوء رفتار حرفه ای مجرم شناخته شد. 

تا زمانی که حساب توییتری Dirty Shades of Blue در سال 2022 به حالت تعلیق در آید، این افسر قرارگاه 51 پلیس، طی سه سال 25 هزار توییت برای بیش از 6 هزار پیرو خود ارسال کرد که حاوی فحاشی، افترا و اطلاعات کذب و تحقیرآمیز درباره افسران ارشد و هیئت مدیره خدمات پلیس تورنتو بود؛ ضرابی مجد که از سال 2009  خدمت کرده، در سال 2018 شکایتی را بابت آزار و اذیت، نژادپرستی و آزار جنسی توسط همکاران مرد خود تنظیم کرد.

در فوریه 2021 به او دستور داده شد برای ارائه مدارک در جلسه دادرسی حاضر شود، اما امتناع کرد، ادعاهای او هرگز ثابت نشدند.

او علنا فرمانده وقت پلیس جیمز رامر را متهم کرد و نوشت: تو یک بزدل و مجرم جنسی، اراذل و اوباش؛ زن ستیز و مایه ننگ هستی! او جان توری، شهردار سابق تورنتو را نیز به همدستی با رامر متهم کرده بود. 

افسر مسوول  دادرسی گفت: آزار و اذیت در محل کار، رفتار نادرست قربانی را توجیه نمی کند. راه های مناسبی برای گزارش سوء استفاده و آزار به افسران مافوق وجود دارد. ارسال توییت در رسانه های اجتماعی گزینه مناسبی نیست و به وجهه پلیس آسیب می رساند. 

طبق مدارک ارائه شده به دادگاه، ضرابی مجد پیشنهاد تسویه حساب TPS در سال 2019 را که به او مبلغ 400 هزار دلار به علاوه 12 سال مرخصی استعلاجی با حقوق پرداخت می کرد را رد کرد، زیرا نمی خواست تسویه حساب به توافق عدم افشای اطلاعات منجر شود. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید