اخباراخبار کانادا

اختلاف با مالک قبرستان سبب دفن نشدن جسد مرد تورنتویی 8 ماه پس از فوت

تورنتو- جسد لوئیس سوتسوس از زمان مرگش در 15 ژانویه 2022 در سردخانه نگهداری می شود. لیزا سوتسوس در تمام این مدت برای دفن کردن پدرش تلاش کرده و فشار عاطفی و مالی سنگینی را متحمل شده است. 

لوئیس، 15 ژانویه در اثر عوارض کووید-19 درگذشت. با اینکه وصیت کرده بود کنار پدرش در ریچموند هیل دفن شود، جسدش در سردخانه مرکز کفن و دفن باقی مانده است. علیرغم حکم دادگاه مبنی بر دفن جسد در قطعه متعلق به خانواده در گورستان هدفورد، خانواده سوتسوس و مسوولین مرکز کفن و دفن BAO، همچنان گرفتار جدال حقوقی با مالکین قبرستان می باشند. مالک قبرستان که در جوار کلیسای ارتدکس قرار دارد، با نقض حکم دادگاه مبنی بر دفن جسد تا 31 آگوست، مانع اجرای مراسم تدفین شده است. 

خانواده سوتسوس از سال 2014 مالک قطعه ای در قبرستان هدفورد هستند و دو عضو دیگر خانواده قبلا  در آنجا دفن شده اند. اما زمانی که گورستان و کلیسا در سال 2020 به شرکتی به نام September 21 Inc فروخته شد. هیچکس موضوع را به خانواده که دیگر خویشاوندی در آن منطقه ندارد، اطلاع نداد. هنگامی که مقامات کلیسا به حضور کارکنان مرکز کفن و دفن در قبرستان برای تدارک مراسم اعتراض کردند، اختلافات تشدید شد. کلیسا ادعا می کند که خانواده متوفی مدارک لازم برای تایید مالکیت قطعه را ارائه نکرده اند. 

از سوی دیگر، لیزا ادعا می کند نقشه و اسکن محل علامتگذاری شده که قبلا سنگی با نام سوتسوس بر آن گذاشته شده را ارائه کرده است.  با ادامه درگیری، لیزا می‌ گوید بر سر دوراهی سوزاندن جسد پدرش – بر خلاف وصیت او –  یا ادامه مبارزه قرار گرفته است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید