اخباراخبار کانادا

اختصاص 6 میلیارد دلار توسط اتاوا به ساخت و ساز مسکن، ولی به یک شرط!

دولت کانادا صندوق جدید زیرساخت مسکن کانادا به ارزش 6 میلیارد دلار را برای تامین زیرساخت های مورد نیازی که از تراکم مسکونی حمایت می کند، ایجاد کرده است. اما برای دسترسی استان ها به این بودجه، یک پیش شرط  بزرگ وجود دارد.

اگرچه دولت‌ های شهری و منطقه ‌ای عمدتاً متحمل هزینه‌ های چنین زیرساخت‌ های حیاتی هستند، بخش عمده این بودجه قبل از توزیع بین دولت های محلی و شهری در اختیار دولت های استانی قرار می گیرد. به این ترتیب دولت های استانی 5 میلیارد دلار و دولت های شهری 1 میلیارد دلار برای تامین نیازهای زیرساختی فوری برای حمایت از ساخت و ساز بیشتر، دریافت خواهند کرد. اما شرط در اختیار قرار دادن 5 میلیارد دلار به دولت های استانی این است که آنها بتوانند شهرداری های تابعه خود را موظف کنند تا تراکم مسکونی را توسعه بدهند. به عبارتی از ساخت و ساز مسکن چهار و شش واحدی در یک قطعه زمین تک خانواری حمایت نمایند. 

دولت فدرال به دولت های استانی تا اول ژانویه 2025 فرصت داده تا با دولت های شهری در زمینه ساخت مسکن چهار تا شش واحدی در زمین های تک خانوار توافق کنند. 

سایر الزامات یا پیش شرط ها،  شامل اعمال تغییرات آتی در مقررات ملی ساختمان برای حمایت از گزینه ‌های مسکن مقرون به صرفه و سازگار با آب و هوا، الزام ساخت و ساز بر اساس کاتالوگ و طرح های تصویب و پیش تایید شده و غیره است. 

لازم به یادآوریست که داگ فورد، رئیس دولت انتاریو بارها مخالفت خود را با تعیین پیش شرط تراکم ساختمانی در قلب محله های مسکونی عمدتا تک خانواری، ابراز کرده است. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید