اخباراخبار جهان

احساس تنهایی به اندازه سیگار کشیدن خطرناک و مرگبار است

واشنگتن – جراح ارشد ایالات متحده می گوید تنهایی و انزوای گسترده در ایالات متحده ، به اندازه کشیدن 12 نخ سیگار در روز برای سلامتی خطرناک است و سالانه میلیاردها دلار هزینه برای سیستم درمانی کشور ایجاد می کند. 

دکتر ویوک مورتی می گوید: حدود نیمی از بزرگسالان آمریکایی، تنها زندگی می کنند.  تنهایی یک احساس رایج، مانند گرسنگی و تشنگی است. میلیون‌ها نفر در آمریکا در خفا با آن مبارزه می کنند و این درست نیست. 

هدف مورتی افزایش آگاهی در مورد تنهایی است. اما بودجه ای که دولت آمریکا برای برنامه های حمایتی اختصاص داده، کافی نیست. تحقیقات نشان می دهد آمریکایی ها طی دهه های اخیر کمتر با عبادتگاه ها، سازمان های اجتماعی و حتی بستگان خود ارتباط داشتند و تعداد خانوارهای مجرد نیز طی 60 سال گذشته دو برابر شده است. 

متاسفانه این بحران با پاندمی کووید-19 عمیق تر شد و بسته شدن مدارس و محل های کار، میلیون ها آمریکایی را در انزوای ناخواسته قرار داد. آمریکایی ها در سال 2020، تنها حدود 20 دقیقه در روز را بصورت حضوری با دستان خود سپری کردند که در مقایسه با 60 دقیقه در روز (طی دو دهه قبل) افت قابل توجه محسوب می شود. پاندمی بیشتر از هر کس به جوانان 15 تا 24 ساله آسیب وارد کرد. این گروه سنی کاهش 70 درصدی زمان صرف شده با دوستان را گزارش کردند. 

تنهایی و انزوا خطر مرگ زودرس را تا حدود 30 درصد افزايش می دهد. افراد با روابط اجتماعی ضعیف بیشتر در معرض خطر سکته و بیماری های قلبی قرار دارند. تنهایی و انزوا همچنین احتمال ابتلا به افسردگی، اضطراب و زوال عقل را افزایش می دهد. 

دکتر مورتی از کارفرمایان، مدارس، سازمان های اجتماعی و والدین خواست با ایجاد تغییرات مثبت امکان ارتباط مستمر و سازنده مردم با دیگران را فراهم کنند. 

فناوری نیز مشکل تنهایی را تشدید کرده. افرادی که روزانه دو ساعت یا بیشتر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، دو برابر بیشتر از افرادی که 30 دقیقه در روز را صرف می کنند، احساس انزوا و تنهایی داشتند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید