اخباراخبار کانادا

احتمال 10 سال حبس برای فریدون حیاتی بهار به جرم رانندگی در حالت مستی و تصادف مرگبار

انتاریو- دادستان خواهان صدور حکم 10 سال حبس برای مرد جوانی شده که خانواده ای را متلاشی کرد. گرگ الدر، هدف دادستانی را ارسال هشدار و پیام بازدارنده برای رانندگان متخلف ذکر کرد.

18 آگوست 2019، فریدون حیاتی بهار (در آن هنگام 19 ساله) در حین رانندگی در حالت مستی، تصادف هولناکی را در خیابان یانگ سبب شد که به کشته شدن پیمان معصومی فرد 44 ساله و مجروحیت همسرش نازنین امیری و پسر خردسالشان علیرضا معصومی فرد منجر شد. 

در بیانیه خانواده قربانیان، آمده است: بازماندگان این واقعه به طور معجزه آسایی از تصادف جان سالم به در بردند، اما هر روز با آن خاطره وحشتناک زندگی می کنند.

پیمان، پدری مهربان بود؛ یکی از بزرگترین لذت های زندگی او تماشای بزرگ شدن پسرش بود. فقدان او برای ما ویرانگر بوده است.

الدر در جلسه 2 آگوست محاکمه حیاتی بهار گفت: حیاتی بهار علیرغم نداشتن گواهینامه رانندگی، با مرسدس بنز مادر یکی از دوستانش با سرعت 100 کیلومتر در ساعت بیش از سرعت مجاز رانندگی می کرد. میزان الکل موجود در خون او بیش از دو برابر حد مجاز بود، او کنترل اتومبیل را از دست داد و با چندین اتومبیل برخورد کرد؛ دیگر سرنشین اتومبیل مرسدس بنز نیز مجروح شد. 

معصومی فرد، مهندس مکانیک، به همراه همسر و پسرش در سال 2018 از ایران به کانادا آمدند. همسر او تحصیلات تکمیلی دارد و به عنوان فیزیوتراپ مشغول به کار بود. 

حیاتی بهار نیز 9 ماه قبل از تصادف از ایران به کانادا آمده بود. 

پس از یک محاکمه طولانی در اوایل سال جاری، قاضی جوزف دی لوکا، ادعای حیاتی بهار مبنی بر اینکه فرد دیگری پشت فرمان مرسدس بود را رد کرد و او را به اتهام سهل انگاری مجرمانه منجر به قتل و آسیب بدنی گناهکار دانست. 

دادستان در دادگاه به تشابهات این پرونده با مورد مارکو موتزو اشاره کرد که در سال 2016 به جرم رانندگی در حالت مستی و قتل چهار عضو خانواده نویل لیک در تصادف به 10 سال زندان و 12 سال محرومیت از رانندگی محکوم شد.

الدر افزود: از جهاتی حیاتی بهار مستحق مجازات سنگین تر است. موتزو هنگامی که تابلوی ایست را نادیده گرفت، فقط 25 کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی می کرد، ضمن اینکه سعی نکرد از مسوولیت خود شانه خالی کند و به گناه خود اقرار کرد.  

حیاتی بهار که در بازداشت به سر می برد، با هودی بدون آستین در جایگاه مخصوص زندانیان نشسته و با هدست (گوشی) و از طریق مترجم فارسی به اظهارات دادستان گوش داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید