اخباراخبار کانادا

احتمال ممنوعیت شبکه اجتماعی تیک تاک در کانادا

جاستین ترودو در یکی از بحث‌های اخیر در پارلمان اعلام کرد که دولت شبکه اجتماعی تیک تاک را زیر نظر دارد.

در این صورت کانادا تنها کشوری نیست که این رسانه اجتماعی محبوب را کنترل می کند.

آیا این بدان معنی است که تیک تاک در کانادا ممنوع می شود؟

به نظر می‌ آید در حال حاضر دولت و آژانس ‌های امنیتی کانادا وضعیت تیک تاک را با دقت دنبال می ‌کنند و هنوز هیچ برنامه ‌ای برای ممنوعیت آن ندارند.

نخست وزیر کانادا در جمع خبرنگاران درباره وضعیت تیک تاک گفت: «ما اقدامات آمریکایی ها را در مورد این شبکه اجتماعی زیر نظر داریم و برای اطمینان از امنیت کانادایی ها، هر کاری لازم باشد در این زمینه انجام می دهیم».

ترودو درباره موضوع نفوذ به حساب‌های دولتی از طریق رسانه‌های اجتماعی، گفت: «در حال حاضر بیشتر نگرانی ها در این زمینه متوجه تیک تاک است. من فکر می‌کنم مردم آشکارا با دقت همه چیز را زیر نظر دارند. راه ‌های مختلفی برای تضمین امنیت کانادایی ها در فضای مجازی وجود دارد. مؤسسه امنیت ارتباطات کانادا یکی از بهترین آژانس‌ های امنیت سایبری جهان است و همه چیز را به دقت پایش می کند».

موضوع تیک تاک پس از آن مورد توجه قرار گرفت که اعلام شد دولت ایالات متحده قرار است اقداماتی را برای ممنوعیت تیک تاک انجام دهد.

در این راستا مارکو روبیو سناتور جمهوری‌ خواه، لایحه‌ای را برای ممنوعیت تیک تاک ارائه کرده است، زیرا این نگرانی وجود دارد که چون این شبکه اجتماعی تحت مالکیت و کنترل چین قرار دارد، به ابزاری برای جاسوسی برعلیه آمریکایی ها یا سانسور آنها تبدیل شود.

جو بایدن از ژوئن 2021 به آژانس دولتی ایالات متحده دستور داد تا نگرانی های امنیتی را در مورد این اپلیکیشن بررسی کند.

به همین دلیل به نظر می رسد در حال حاضر سرنوشت تیک تاک در کانادا و ایالات متحده به هم گره خورده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید