اخباراخبار جهان

احتمال لغو حکم اعدام یک مرد آمریکایی بعد از 25 سال

به گزارش ایران جوان و به نقل از msn دادستان کل اوکلاهاما قصد دارد مانع از اعدام برنامه ریزی شده ریچارد گلاسیپ در ماه آینده شود. او 25 سال است که محکوم به اعدام شده است و حال احتمال می رود محکومیت او ناشی از دروغ های فرد دیگری باشد.

دادستان کل اوکلاهاما می گوید که به دلیل شایعات مختلف درباره پرونده ریچارد گلاسیپ، او دیگر نمی تواند از اجرای حکم اعدام گلاسیپ حمایت کند و از دادگاه استیناف جنایی ایالتی می خواهد که پرونده گلاسیپ را مجددا به جریان بیندازد.

گلاسیپ سال ها پیش در متلی در اوکلاهاما سیتی کار می کرد، در آن زمان یکی دیگر از پرسنل این مرکز به نام جاستین اسنید شهادت داد که گلاسیپ مرتکب قتل شده است. حال بعد از این همه سال تحقیقات مستقل نشان می دهند که اسنید مانع از دسترسی پلیس به برخی مدارک و شواهد در پرونده گلاسیپ شده است. درضمن براساس شواهد، اسنید از شهادت خود پشیمان شده و طی چندین نامه از مقامات قضایی خواسته شهادت خود را پس بگیرد.

در ادامه گزارش msn آمده است:

به همین دلیل دادستان کل اوکلاهاما و شورای مستقلی که او منصوب کرده است.

خواستار محاکمه دوباره گلاسیپ هستند. در این صورت چنانچه مشخص شود گلاسیپ واقعا بی گناه است، از مجازات اعدام تبرئه می شود و در صورتی که گناهکار بودن او تائید شود، هیچ چون و چرایی برای اجرای حکمش باقی نمی ماند.

این خبر باعث شده ریچارد گلاسیپ بعد از سال ها آرامش را تجربه کند!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید