اخباراخبار جهان

اجازه ندادن سوفیا هادجیپانتلی، مدل معروف، به اصلاح ابروهایش!

 

دنیای مدلینگ صنعت بی ‌رحمی است. در این دنیا استانداردهای سخت گیرانه ای حکمفرمایی می کنند که داشتن اندام باریک، دندان های سفید، صورت و بدن بدون مو، بوتاکس و غیره تنها بخشی از آنها هستند. با این حال در این دنیا یک مدل به نام سوفیا هادجیپانتلی به خاطر ابروهای نمادینش، نامی برای خود دست و پا کرده است. سوفیا هادجیپانتلی از برداشتن ابروهایش امتناع می کند، زیرا او حالت طبیعی ابروهایش را بسیار دوست دارد.

سوفیا هادجیپانتلی و جنبش ابروهای او

سوفیا هادجیپانتلی مدل 23 ساله در قبرس متولد شده است. سوفیا در قبرس بزرگ شد، اما برای دریافت مدرک بازاریابی به ایالات متحده مهاجرت کرد. سوفیا پس از آن راهی لندن شد و با ابروهای متمایزش توانست در صنعت مدلینگ جایی برای خود دست و پا کند. او از دوران نوجوانی دوست داشت خودش را در قالب یک سبک منحصر به فرد معرفی کند. در آن دوران همکلاسی‌ هایش که کمی محافظه ‌کار بودند، او را به خاطر لباس هایی که می پوشید، اذیت می کردند.

یک روز سوفیا تصمیم گرفت که دیگر ابروهای خود را برندارد. او موچینش را پرت کرد و با اپیلاسیون خداحافظی کرد. از آن زمان، او بنیانگذار جنبش UnibrowMovement در رسانه های اجتماعی شده است. صفحه او در اینستاگرام بیش از 50 هزار دنبال کننده دارد که عقاید ضد و نقیضی در مورد ابروهای او دارند. سوفیا می ‌گوید: «من به همان دلایلی که در مدرسه ترجیح می دادم سبک منحصر به فرد خودم را داشته باشم، تصمیم گرفته ام دیگر به ابروهایم دست نزنم. زیرا هیچ چیزی در دنیا به اندازه خواسته های خودم برایم اهمیت ندارد. من از کودکی یاد گرفته ام که عاشق متفاوت بودن باشم».

او توضیح داد که این جنبش تلاشی برای شروع یک روند نیست. سوفیا در این باره می گوید: «من این کار را انجام نمی ‌دهم تا به مردم بگویم که باید ابروهای من را دوست داشته باشند، بلکه بیشتر این کار را انجام می ‌دهم تا به مردم نشان دهم که می ‌توانند با داشتن یک اولویت به زندگی خود ادامه دهند. من شخصا فکر می کنم صورتم این طوری بهتر به نظر می رسد. دیگران مخالف هستند و این خیلی خوب است. من قصد ندارم خواسته های خودم را به دیگران تحمیل کنم. فقط می خواهم بگویم که من این ابروها را دوست دارم و انتظار دارم دیگران نیز برای خواسته های خود احترام قائل باشند».

رنگ تصادفی

بر خلاف تصور عموم مردم، هر چند ابروهای سوفیا حالت طبیعی خود را دارد، اما رنگ آنها طبیعی نیست. سوفیا به طور طبیعی بلوند است و ابروهای او نیز قاعدتا بلوند هستند. سوفیا هر چند تصمیم گرفت حالت طبیعی ابروهایش را حفظ کند، اما از رنگ آنها چندان راضی نبود، بنابراین برای یافتن یک راه حل به یوتیوب رفت. سوفیا در یوتیوب ویدیوی خانمی را دید که ابروهایش را رنگ کرد و تصمیم گرفت از روش او استفاده کند، اما گویا به نتیجه دلخواه نرسید. سوفیا در ادامه گفت: «من یک ویدیو در یوتیوب دیدم که در آن شخصی ابروهای خود را رنگ می کند. من آن روش را امتحان کردم، اما ابروهایم سیاه شد. برخلاف انتظار برادرم واکنش خوبی به ابروهای من نشان داد و گفت این ابروها برای تو بسیار مناسب است».

از آن به بعد سوفیا تصمیم گرفت ابروهایش را رنگ کند. این تصمیم نیز اکنون به یکی از ترجیحات فردی سوفیا تبدیل شده است و آرزو دارد که همه مردم بدانند که همه ما ترجیحات فردی خود را داریم و نباید یکدیگر را به خاطر آنها قضاوت کنیم. او گفت: «مهم است که نشان دهیم ترجیحات و تفاوت‌ ها طبیعی هستند و آنها را بپذیریم. این تفاوت ها هستند که ما را به هم وصل می کنند. صادقانه بگویم من هم مثل بقیه دوست دارم مردم به خواسته هایم احترام بگذارند».

برخی از طرفداران سوفیا او را به ریاکاری و دو رویی متهم می کنند و می گویند که او ابروهایش را آرایش می کند و این واقعا حالت طبیعی ابروهای او نیست، با این وجود سوفیا می گوید اصلا این طور نیست. سوفیا در صفحه اینستاگرامش عکسی منتشر کرد و نوشت: «من آرایش می کنم چون سرگرم کننده است. قرار نیست فقط به خاطر اینکه بخشی از خود طبیعی ام را قبول کرده ام، آماج این همه انتقادها قرار بگیرم. این بدان معنی نیست که من ریاکار هستم و می خواهم خودم را به دیگران تحمیل کنم».

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید