اخباراخبار کانادا

اجاره نشین ها می توانند برای یک نوبت کمک هزینه  500 دلاری درخواست بدهند

کانادا- اجاره نشینان واجد شرایطی که خواهان دریافت مزایای مسکن کانادا هستند، می توانند برای این مزایا که فقط در یک نوبت پرداخت می شود، درخواست بدهند. لایحه‌ ای که توسط دولت لیبرال و با هدف جذب حمایت حزب نیودموکرات وعده داده شده بود، ماه گذشته تصویب شد تا بر اساس آن یک نوبت کمک هزینه مسکن به کانادایی های کم درآمد اجاره نشین پرداخت شود. 

اداره مالیات کانادا (CRA) قبل از افتتاح پورتال از 12 دسامبر، نحوه عملکرد این سیستم را توضیح داد. نکته مهم برای کسانی که به دنبال دسترسی به این کمک هزینه هستند، اینکه فقط تا 31 مارچ 2023 مهلت دارند.

اگر مستاجر کم درآمد هستید، به نکات زیر توجه فرمایید. 

مزایای مسکن چیست؟

لیبرال ها متعهد شدند که به واجدین شرایط کمک کنند تا بخشی از هزینه اجاره را در میانه افزایش اجاره بها در سراسر کشور پوشش بدهند. دولت فدرال اعلام کرد که پتانسیل تمدید آن در سال های آینده وجود دارد. این برنامه قرار است 1.2 میلیارد دلار هزینه داشته باشد که 475 میلیون دلار آن در بودجه فدرال 2022 گنجانده شده است.

چه کسی واجد شرایط است؟

این یک برنامه حمایتی برای مستاجران کم درآمد با درآمد خالص تعدیل شده کمتر از 35000 دلار برای خانوار و  یا 20000 دلار برای افرادی است که حداقل 30 درصد از درآمد خالص تعدیل شده خود را برای اجاره پرداخت می کنند. متقاضیان باید محل اقامت اصلی خود را اجاره کرده باشند و شخصا درخواست بدهند. متقاضیان باید؛

– اظهارنامه مالیات بر درآمد و مزایای سال 2021 خود را ارسال کرده اند.

– از 1 دسامبر 2022 حداقل 15 سال سن داشته باشند.

– برای مقاصد مالیاتی در سال 2022 در کانادا اقامت داشته باشند.

– در سال 2022 برای سرپناه اجاره پرداخت کرده باشند. 

– حداقل 30 درصد درآمد خالص تعدیل شده خانواده در سال 2021 را در سال تقویمی 2022 به عنوان اجاره پرداخت کرده باشند.

دولت فدرال تخمین می زند که حدود 1.8 میلیون کانادایی، از جمله دانشجویان، واجد شرایط دریافت این کمک هزینه باشند. 

نحوه ارائه درخواست: 

متقاضیان واجد شرایط که به My Account  خود نزد CRA وارد می شوند یا از فرم آنلاین مستقیم برای درخواست استفاده می کنند، باید آماده ارائه برخی اطلاعات اولیه باشند. این شامل آدرس آنها، اطلاعات فردی که به او اجاره پرداخته اند و نحوه تماس با آن شخص می شود. 

اداره مالیات برای کسانی که به سیستم های آنلاین دسترسی ندارند، یک خط اختصاصی به شماره  8079-282-800-1 راه اندازی کرده است تا بتوانند از طریق تلفن درخواست بدهند. 

اگر متقاضیان در طول سال گذشته نقل مکان کرده باشند، همچنین از آنها خواسته می شود که مشخص کنند چند ماه را در هر یک از آدرس ها سپری کرده اند.

اداره مالیات ثبت نام برای واریز مستقیم را به عنوان سریع ترین و آسان ترین راه برای دریافت این بودجه توصیف می کند. زمان تخمینی انتظار برای پرداخت ها در صورت ثبت نام برای واریز مستقیم، پنج روز کاری است، در حالی که ممکن است از طریق پست 10 روز کاری طول بکشد. 

از متقاضیان خواسته می‌ شود که اسناد مربوطه را به مدت شش سال نگه دارند. این شامل فیش های مالیاتی، رسید ملک اجاره ای و اطلاعات تماس صاحبخانه است. متقاضیانی که واجد شرایط نیستند، در صورت دریافت آن ملزم به بازپرداخت مزایا خواهند بود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید