اخباراخبار جهان

اثبات بی گناهی مردی پس از 29 سال زندان به دلیل تجاوز جنسی

به گزارش ایران جوان و به نقل از goodnewsnetwork مردی که به خاطر تجاوز جنسی به دخترخوانده ‌اش 29 سال زندان را تحمل کرده بود، سرانجام با کمک یک دادستان محلی و خود قربانی که 20 سال برای بی‌گناهی او مبارزه کرده بود از زندان آزاد شد.

ماجرا از جایی آغاز شد که پاتریک براون ناپدری یک دختر 6 ساله در دادگاه لوئیزیانا به دلیل تجاوز جنسی به او مجرم شناخته شد و به حبس محکوم شد.

این در حالی است که این دختر هیچ گاه برعلیه او شهادت نداد و دادگاه تنها براساس شهادت افرادی که به آنها نزدیک بودند و گمان می کردند که براون به دختر خوانده اش تجاوز کرده است، براون را گناهکار تشخیص داد.

قربانی از سال 2002 بارها از دفتر دادستان ناحیه اورلئان درخواست کرده بود تا پرونده را مجددا بررسی کند و عامل واقعی این حادثه را تحت پیگرد قرار دهد. اما تلاش های او هیچ فایده ای نداشت، تا اینکه جیسون ویلیامز به عنوان دادستان این منطقه روی کار آمد و بخش حقوق مدنی را راه اندازی کرد.

.

 

در ادامه گزارش goodnewsnetwork آمده است:

این گونه بود که تحقیقات کاملی در این زمینه انجام شد و بالاخره مشخص شد که آقای براون بی گناه است و از جرم خود تبرئه شد.

ویلیامز در این باره گفت: «گوش دادن به صحبت های قربانیان و بازماندگان تجاوز جنسی از اولویت های اصلی این دفتر است. نا امیدکننده است وقتی می شنویم که این زن برای اینکه صحبت هایش شنیده شود چه مشقاتی را متحمل شده است».

براون روز دوشنبه از زندان آغاز شد. خانواده او یک صفحه GoFundMe را برای او راه اندازی کردند تا به او کمک کنند دوباره روی پای خود بنشیند. تاکنون 16 هزار دلار کمک از این محل برای براون جمع آوری شده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید