علم و دانش

اتومبیل خورشیدی که هرگز مجبور نیستید آن را شارژ کنید

این وسیله نقلیه سه چرخ تنها با نور خورشید حرکت کرده و مسافت 40 مایل را طی می کند. مشکل، قیمت بسیار بالای آن است. 

بسیاری از مردم به دلیل بالا بودن تعداد دفعات شارژ، اتومبیل های برقی را ترجیح نمی دهند. ضمن اینکه ایستگاه های شارژ نیز به طور گسترده در دسترس نیست اما اضطراب بابت از کار افتادن اتومبیل ممکن است در آینده ای نه چندان دور، برطرف شود زیرا اولین اتومبیل های خورشیدی در راه هستند. 

اتومبیل خورشیدی Aptera ‘Launch Edition’ از Aptera Motors می تواند تا 40 مایل (64 کیلومتر) در روز بدون نیاز به اتصال به برق حرکت کند. 

بدنه این اتومبیل سه چرخ با پنل ‌های خورشیدی 34 فوت مربعی ادغام شده است و به آن اجازه می ‌دهد در حین رانندگی با 700 وات برق شارژ شود.

Aptera Motors  می‌ گوید دارندگان Launch Edition می‌توانند انتظار داشته باشند که هفته‌ ها و حتی ماه‌ ها بدون نیاز به اتصال به برق برای شارژ، رانندگی کنند. حتی در یک مکان همیشه آفتابی، مانند کالیفرنیای جنوبی، ممکن است هرگز مجبور به شارژ اتومبیل خود نباشند. 

اتومبیل از شش جزء سبک وزن و ترکیب الیاف کربن و فایبرگلاس ساخته شده است. این خصوصیت باعث شده یک چهارم انرژی سایر وسایل نقلیه الکتریکی و هایبریدی را مصرف کند. 

اگر راننده متوجه شود که اتومبیل نیاز به شارژ دارد، Aptera  می تواند به هر پریز برق استاندارد وصل شود. باتری به ازای هر ساعت اتصال به شارژر استاندارد 110 ولت، 13 مایل (21 کیلومتر) برد خواهد داشت. 

هر یک از سه چرخ این اتومبیل از یک موتور مجزا نیرو می گیرد که مجموع قدرت 128 کیلووات (171 اسب بخار)، حداکثر سرعت 101 مایل در ساعت (162.5 کیلومتر در ساعت) و توانایی رسیدن به 60 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) را تنها در چهار ثانیه به آن می دهد .

مهندسان هنوز در حال تکمیل تست های تصادف و بررسی های نهایی هستند، با این حال این شرکت امیدوار است که تولید آن در پایان سال جاری آغاز شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید