اخباراخبار کانادا

اتهام به جرم کلاهبرداری مالیاتی 12 میلیون پوندی شکیرا به محض پیاده شدن از جت شخصی خود

دیده شده است که شکیرا، ستاره پاپ با وجود اینکه لبخند به صورتش است متهم به تقلب مالیاتی ۱۲ میلیون پوندی مجرم شناخته شده و امکان دارد تا ۸ سال زندانی شود.

دادستان اسپانیا همچنین خواستار جریمه 19 میلیون پوندی برای این خواننده 45 ساله است که به شش فقره کلاهبرداری از دولت بین سال های 2012 تا 2014 متهم شده است؛ او هفته گذشته در حال ورود به استراحتگاهی در کابو مکزیک به همراه دو پسرش از فوتبالیست معروف جرارد پیکه دیده شده که از هواپیمای شخصی خود در حال پیاده شدن بوده است.

این اتهامات پس از آن مطرح می‌شود که مادر دو فرزند کلمبیایی تبار، توافقی خارج از دادگاه را که شامل اعتراف به اشتباه او می‌شد، رد کرد.

گفته می شود که قبلا او در مجموع 3 میلیون پوند به خزانه کشور بدهکار بوده که آن را بازپرداخت کرده است؛ این اتهامات به کیفرخواستی که توسط دادستان به دادگاه تحقیق در نزدیکی بارسلونا ارسال شده بود، وجود داشت و امروز برای اولین بار علنی شد.

شکیرا با نام کامل شکیرا ایزابل مبارک ریپل متهم به تظاهر به زندگی در خارج از کشور و استفاده از ساختار پیچیده شرکتی فراساحلی برای فرار از مالیات است.

او زمانی که با پیکه که در بارسلونا زندگی میکرد متهم به استفاده از این قرارداد غیرقانونی در سال‌های 2012 و 2014 شده است. 

این زوج که دو فرزند از هم دارند در اوایل سال جاری در میان ادعاهایی که در رسانه های محلی مبنی بر خیانت پیکه وجود داشت از هم جدا شدند.

قبل از اینکه این زوج جدایی خود را تایید کنند گفته می‌شود که شکیرا دو بار تلاش کرد تا این رابطه را احیا کند اما پیکه مخالفت کرد.

سخنگوی شکیرا گفت: شکیرا همیشه همکاری کرده و از قانون پیروی کرده است، رفتار بی عیب و نقصی را به عنوان یک فرد و یک مالیات دهنده نشان داده است، و صادقانه از مشاوره پرایس واترهاوس کوپرز، یک شرکت مالیاتی معتبر و شناخته شده جهانی پیروی می کند.

متأسفانه اداره مالیات اسپانیا که از هر دو دعوای حقوقی با مالیات دهندگانش یکی را از دست می دهد، همچنان حقوق او را نقض می کند و یک پرونده بی اساس دیگر را پیگیری می کند؛ شکیرا مطمئن است که بی گناهی او تا پایان مراحل قضایی ثابت خواهد شد.

شکیرا که قبلاً مقیم مالیاتی باهاما بود، تنها در سال 2015 به عنوان مقیم کامل مالیاتی در اسپانیا در آمد.

ساکنان رسمی اسپانیا بر درآمد جهانی خود مالیات اسپانیایی می پردازند، هنوز تاریخی برای محاکمه تعیین نشده است؛ این خواننده معروف و پیکه در ماه می پس از 11 سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید