اخباراخبار کانادا

اتهام آزار جنسی علیه دندانپزشک ایرانی، پس گرفته شد! 

تورنتو- اتهامات طرح شده علیه  دکتر امیر حیدریان دندانپزشک مستقر در تورنتو، پس از آنکه دادستان اعلام کرد چشم انداز معقولی برای محکومیت وجود ندارد و همچنین زیر سوال رفتن اعتبار شاکی اصلی، پس گرفته شد. 

دکتر حیدریان، دندانپزشک مرکز Mount Pleasant، در 26 جون 2020، با پنج اتهام آزار؛ یک اتهام تهدید به مرگ؛ چهار اتهام آزار جنسی و چهار اتهام مداخله جنسی (اتهامی که در صورت زیر 16 سال بودن قربانی مطرح می شود) روبرو بود. او متعاقبا در 21 جولای 2020 با یک اتهام تعرض جنسی دیگر نیز روبرو شد. 

جوزف نوبرگر، وکیل دکتر حیدریان، به سی بی ‌سی نیوز گفت: این اتهامات آسیب عاطفی قابل توجهی به موکل من وارد کرده و اعتبار او را خدشه دار کرده است. حال دکتر حیدریان می تواند به زندگی عادی خود بازگردد و آبرویش را بازیابد. 

پرونده کیفری علیه حیدریان در 9 جون 2022، زمانی که تارا برون دستیار دادستان در دادگاه مدعی شد نگرانی های جدی در مورد شاکی اصلی وجود دارد، مختومه اعلام شد. دادستان این تصمیم را پس از یک جلسه استماع مقدماتی پنج روزه که شامل شهادت سه شاهد بود، اتخاذ کرد. 

دکتر حیدریان پس از مواجه شدن با اتهامات همچنان مجاز به طبابت بود، اما با محدودیت هایی، از جمله حضور ناظر در حین کار و عدم درمان کودکان روبرو بود. 

لغو دادرسی کیفری به تحقیقات کالج دندانپزشکان خاتمه نمی دهد و محدودیت های تعیین شده برای او تا پایان روند تحقیقات انضباطی پا برجا خواهد بود. به عنوان بخشی از محدودیت ها، او فقط می‌ تواند بیماران بزرگسال را در حضور یک ناظر مستقل که در زمینه جلوگیری از‌ سوء استفاده جنسی آموزش دیده، درمان کند.  کالج از حیدریان خواسته است که هزینه های مربوط به ناظر را تقبل کند. 

 در سال 2020، کالج همچنین به او دستور داد تا در یک دوره مدیریت خشم شرکت کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید