اخباراخبار کانادا

اتاوا علیرغم مخالفت ها، برگزاری مراسم شهروندی مجازی را بررسی می کند

وزیر مهاجرت فدرال می گوید دولت در حال بررسی گزینه های خود برای برگزاری مراسم سوگند شهروندی است. این در حالیست که طوماری با بیش از 1500 امضاء در مخالفت با آن تهیه شده است. 

مارک میلر، وزیر مهاجرت گفت: مسلما ادای سوگند شهروندی در ملاء عام، گزینه ترجیحی است، ولی ما به گزینه هایی نیاز داریم که انعطاف پذیر بوده و بویژه در مناطق روستایی قابل اجرا باشند. نباید انتظار داشته باشیم شهروندان بالقوه 100 یا 200 کیلومتر برای شرکت در مراسم حضوری، سفر کنند. 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در طول همه گیری کووید-19 برای غلبه بر چالش های ناشی از اقدامات بهداشت عمومی مانند فاصله گذاری اجتماعی، شروع به برگزاری مراسم مجازی کرد. وزارتخانه ادعا می کند این گزینه محبوبیت زیادی پیدا کرده و کمتر از 10 درصد از کانادایی های جدید در شش ماه آخر سال 2022 در مراسم حضوری شرکت کردند. 

اما همانگونه که گفته شد مخالفت با گزینه مجازی نیز وجود دارد؛ 

در طوماری که اندرو گریفیث، مدیر کل سابق IRCC به پارلمان ارائه کرد، آمده است: مراسم شهروندی پایان یک سفر مهاجرتی اغلب طولانی و دشوار است. و یک لحظه بی نظیر را برای کانادایی های جدید و فعلی فراهم می کند.

این طومار امضاهای معروفی را جمع آوری کرده است – از جمله امضای فرماندار سابق آدرین کلارکسون، که خود به عنوان پناهنده در سال 1941 وارد کانادا شد. ناهید ننشی، شهردار سابق کلگری، که او نیز فرزند یک مهاجر است، مخالف برگزاری مجازی این مراسم است و می گوید اکثر مهاجران به کانادا ساکن شهرهای بزرگ هستند، بنابراین این استدلال که برگزاری مجازی مراسم آنها را از سفر طولانی معاف می کند، بی اساس است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید