مقالاتمقالات اجتماعی

اتاوا در حال طرح ‌ریزی برنامه هویت دیجیتال 

یک گزارش دولت فدرال می‌ گوید مرحله بعدی در راستای پیشبرد زیرساخت دیجیتال لیبرال‌ ها، ارائه برنامه <هویت دیجیتال> است.

این اطلاعیه در گزارش دولتی 4 آگوست تحت عنوان <بلندهمتی دیجیتال کانادا 2022> که توسط True North منتشر شد، فاش گردید. 

این گزارش نشان می دهد که پاندمی کووید- 19 نیاز به خدمات دولتی <دسترس ‌پذیر و منعطف> در عصر دیجیتال را برجسته نمود.

مرحله بعدی در افزایش قابلیت دسترسی به خدمات، برنامه هویت دیجیتال فدرال است که با پلتفرم‌ های استانی از پیش موجود ادغام گردیده است.

هویت دیجیتال معادل الکترونیکی اسناد هویتی شناخته‌ شده است (برای مثال می ‌توان به گواهینامه رانندگی یا گذرنامه اشاره کرد) و در بستری دیجیتال تایید می ‌کند که شما واقعا آن شخصی که ادعا می ‌کنید هستید.

این گزارش از سوی برخی استان‌ های دیگر که در حال پیشروی در برنامه‌ های هویت دیجیتال هستند نیز تایید گردیده است. 

طرفداران حریم خصوصی و دیگر افراد، از جمله نماینده مجلس محافظه‌ کار پیشین، درک سلون، اظهار نگرانی می ‌کنند که هرگونه هویت دیجیتال می ‌تواند به سیستم اعتبار اجتماعی از نوع چینی منجر شود که شهروندان را بر اساس قابل ‌اعتماد بودن نسبت به دولت، ارزیابی می ‌کند.

.

طوماری که تا 12 آگوست به 28,000 امضا رسیده است نشان می دهد بانک‌ های مرکزی در کانادا و جاهای دیگر در حال تولید ارزهای دیجیتالی هستند که با برنامه <هویت دیجیتال> ادغام می شود. 

آنان در حال پیشروی به سمت سیستم اعتبار اجتماعی به شیوه کمونیستی پادآرمان شهر از نوع چینی هستند. 

در همین راستا دولت آلبرتا در آوریل، در رابطه‌ با سمتی برای مدیر اجرایی بسترهایی که خدماتی از قبیل تشخیص هویت و پرداخت‌ های دیجیتال را نظارت می‌ کنند، پستی منتشر کرد. 

در این پست که دیگر آنلاین نیست، بیان شد کاندید موفق بسترهای خدماتی از جمله تشخیص هویت، پرداخت دیجیتال، اطلاع‌ رسانی و تعامل، گردآوری اطلاعات مرتبط با تجربه مشتری و مدیریت محتوا و اسناد را ایجاد و مدیریت خواهد نمود.

جیسون کنی، استاندار آلبرتا، گفته است که برنامه‌های اجرایی هویت دیجیتال، افسانه‌ های محلی اینترنتی هستند. 

یک نظرسنجی از سوی شورای احراز و تشخیص هویت دیجیتال کانادا که در دسامبر 2020 انجام شد نشان می دهد 49 درصد کانادایی‌ها با مفهوم هویت دیجیتال یا زیاد یا تا حدودی آشنایی دارند اما 88 درصد آنان از این مساله بسیار یا تا حدودی حمایت می‌ کنند. 

83 درصد بقیه پاسخ‌ دهندگان اظهار کردند که آنان به دولت در امن نگه‌ داشتن اطلاعات شخصی افراد اعتماد دارند و 76 درصد از کانادایی‌ ها گفتند که اگر به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی بیشتر از طریق اینترنت به منزله راحتی بیشتر باشد، حاضر هستند این کار را بکنند.

این نظرسنجی آنلاین از بیش از 1,000 کانادایی و از جانب شرکای پژوهش بوراک جیکبسون طی 14 تا 31 دسامبر 2020 انجام گرفت. 

در گزارش منتشر شده از سوی TrueNorth، ترین می ‌گوید: قطعا این مساله که هویت دیجیتال می ‌تواند فرایند تایید و احراز هویت را پیش برده و به شهروندان امکان دسترسی بیشتر به خدمات را دهد، بسیار رضایت‌ بخش است. این احتمال وجود دارد که هویت دیجیتال به دسترس‌ پذیری اطلاعات افراد برای بسیاری از نقش ‌آفرینان و فعالان و نیز شرکت‌ ها و موسساتی ختم شود که لزومی ندارد به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، اما لزوما نباید به این شکل طراحی گردد.

در ماه مه True North گزارش کرد که دولت نیز از کار با خطوط هوایی در راستای نیاز به اسناد هویتی دیجیتال و اطلاعات زیست ‌سنجی از جمله تشخیص چهره به‌ عنوان بخشی از ملزومات ورود به هواپیما، پرده ‌برداری کرده است. 

دستور نامه فورتیه او را ملزم به کار در جهت روشی رایج و مطمئن برای دستیابی بستری مورد اعتماد در زمینه هویت دیجیتال به‌ منظور حمایت از ارائه خدمات یکپارچه به کانادایی‌ ها در سرتاسر کشور نموده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید