اخباراخبار کانادا

اتاوا خواستار دریافت پیشنهادات برای کمک به اشتغال متخصصین بهداشتی مهاجر

هالیفکس – دولت فدرال به منظور جبران کمبود نیروی کار در بخش مراقبت های بهداشتی، 90 میلیون دلار برای پروژه هایی که بتوانند موانع استخدامی مهاجران واجد شرائط در حوزه کاری خود را برطرف کنند، اختصاص می دهد. 

شان فریزر، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا می گوید دولت فدرال خواستار دریافت پیشنهادات برای پروژه هایی است که تجربه کار کانادایی را برای متخصصان بهداشتی آموزش دیده بین المللی ارائه می کند و یا روند ارزیابی و تایید مدارک پزشکی بین المللی را تسهیل می کند. فریزر می گوید انتظار می رود این پیشنهادها از سوی دولت های استانی و شهری، سازمان های غیرانتفاعی، اتحادیه ها، بیمارستان ها و سایر سازمان ها ارائه شوند.

فریزر که به طور مجازی در یک کنفرانس خبری در شارلوت تاون شرکت کرد، گفت نیاز اساسی به کارکنان مراقبت ‌های بهداشتی بیشتر، به ویژه در استان های آتلانتیک کانادا وجود دارد.

وی افزود مهاجران حدود یک چهارم از تمام متخصصان مراقبت های بهداشتی در کانادا را تشکیل می دهند، اما گزارش سال 2020 اداره آمار کانادا نشان می دهد که حدود 47 درصد از مهاجران ماهر در زمینه مراقبت های بهداشتی بیکار هستند یا در مشاغل پایین تر از سطح تخصص کار می کنند. 

سازمان ها برای دریافت بخشی از بودجه 90 میلیون دلاری ، بایستی طرح های پیشنهادی خود را تا پایان ژانویه 2023 ارائه نمایند. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید