اخباراخبار کانادا

ابهام در مورد سرنوشت دارایی های چهارصد میلیون دلاری مسدود شده روسیه در کانادا 

اتاوا- از زمان حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، 123 میلیون دلار از دارایی های الیگارش ها یا افراد در فهرست تحریم های کانادا مسدود و همچنین معاملات تجاری به ارزش 289 میلیون دلار، تعلیق شده است. 

لایحه بودجه مجلس فدرال که پنجشنبه گذشته در مجلس عوام به تصویب نهایی رسید، شامل اختیارات اجرایی است که نه تنها اجازه توقیف، بلکه اجازه فروش دارایی های تحریم شده را به کانادا می دهد. همچنین این امکان را فراهم می کند که درآمد حاصل از آن به عنوان غرامت برای قربانیان جنگ یا برای پروژه های بازسازی در اوکراین استفاده شود.

جاستین ترودو، جمعه گذشته تاکید کرد که کانادا در اقدامات خود، از رعایت قانون احراز اطمینان خواهد کرد. وی گفت: ما همچنین راه هایی برای اطمینان از اینکه روسیه مسوول هزینه های هنگفت بازسازی اوکراین پس از جنگ خواهد بود، داریم. 

ترودو به این سوال که چه کسی این پول ها را خرج خواهد کرد، پاسخ روشنی نداد. این تصمیمی است که در نهایت توسط وزرای کابینه گرفته می شود. اما سوال این است که چه تدابیری می تواند خرج شدن مسوولانه این پول ها و جلوگیری از افتادن آن در دست افراد یا گروه های نامناسب را، تضمین کند؟ 

ترودو به ذکر این نکته اکتفا کرد که هیچ تصمیمی بدون اطلاع و موافقت اوکراین گرفته نخواهد شد و اوکراینی ها باید در رایزنی ها و تصمیم گیری ها در مورد آینده کشورشان حضور داشته باشند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید