علم و دانش

ابداع فناوری پوشیدنی کنترل سلامت که به باتری نیاز ندارد

یک شرکت استارت آپ فرانسوی ادعا می‌کند نخستین دستگاه پوشیدنی کنترل سلامتی را اختراع کرده است که باتری آن هرگز تمام نمی‌شود. باراکودا بی‌هارت (BaracodaBHeart) برای شارژ مجدد خود از فناوری جمع‌آوری انرژی از طریق حرکت، گرمای بدن و همچنین نور محیط  استفاده می‌کند. 

این دستگاه هوشمند در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2023 در لاس ‌وگاس رونمایی و جایزه نوآوری در بخش تولیدات بهینه (فاقد اثرات مخرب محیط زیستی) را کسب کرد. 

باراکودا ادعا می‌کند که فناوری جمع ‌آوری انرژی می ‌تواند درون دستبندها و بند‌هایی که با هر ساعت معمولی سازگار است، قرار داده شود. مدیر شرکت همچنین می گوید این رویکرد بدون دردسر و نامحسوس کنترل سلامت برای افرادی است که دوست ندارند نگران شارژ باتری باشند. 

توماس سروال، گفت: نخستین دستگاه‌ های نظارت بر سلامتی برای جا انداختن این موضوع مهم بودند که فناوری قابل بستن روی بدن می‌تواند سبک زندگی سالم‌ تری را تشویق کند، اما ما باید بیش از ورزشکاران روی مردم تاثیر بگذاریم تا سلامت عمومی را بهبود دهیم. افراد در هر سنی و هر سطح تناسب اندام برای نظارت و کنترل سلامت خود به روش‌های ساده ‌تری نیاز دارند، بنابراین ما باید محصولاتی را طراحی کنیم که با سبک زندگی همه افراد سازگار است. 

بی ‌هارت در ماه اپریل با قیمت حدود 100 دلار (80 پوند) عرضه می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید