اخباراخبار کانادا

آینده نامعلوم سبزیجات و صیفی جات مصرفی در کانادا

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar سالهاست قسمت اعظم سبزیجات و صیفی جات مصرفی در کانادا وارداتی هستند. اکثریت قریب به اتفاق آنها از ایالات متحده و به خصوص کالیفرنیا به کانادا وارد می شوند؛ سال هاست این رویه همچنان ادامه دارد، اما از حدود 6 ماه پیش نوساناتی در این روند دیده می شود.

پاییز سال گذشته، گرما، خشکسالی و بیماری محصولات کاهو در کالیفرنیا را به شدت تحت تاثیر قرار داد و همین امر باعث شد کاهو برای چند هفته در کانادا به شدت گران و کمیاب شود.

آریزونا در زمستان مسئول تامین کاهو و سبزیجات برگ سبز کانادا شد که در این مدت مشکل چندانی در این زمینه وجود نداشت. اما در بهار امسال دوباره قرعه به نام کالیفرنیا افتاد، متاسفانه این بار نیز سیل و کاهش دما باعث ایجاد اختلال در روند عرضه کاهو شد.

در ادامه گزارش thestar آمده است:

این نشان می دهد که کالیفرنیا تحت تاثیر تغییرات شدید آب و هوایی قرار گرفته است، اما کمی که دقیق تر شویم به این نتیجه می رسیم که دود این تغییرات بیشتر از هر کسی به چشم مصرف کنندگان کانادایی می رود.

این موضوع بیش از هر چیزی، آسیب پذیری و وابستگی زنجیره تامین مواد غذایی در کانادا را نشان می دهد. سوال این است که چرا باید قسمت اعظم سبزیجات و صیفی جات مصرفی در کانادا فقط از یک منطقه کوچک تامین شوند؟

این نشان می دهد که زنجیره مواد غذایی در کانادا نیاز به اصلاح دارد، زیرا با توجه به پیش بینی ها خشکسالی در کالیفرنیا تا 10 سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد!

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید