اخباراخبار کانادا

آیا یارانه 1.7 میلیون دلاری دولت فدرال برای ایجاد 10 شغل در کارخانه ماکارونی ارزش دارد؟ 

هنگامی که دولت ترودو خبر سرمایه گذاری 1.7 میلیون دلاری در یک کارخانه ماکارونی Italpasta در برمپتون – انتاریو را اعلام کرد، بسیاری از کارشناسان شگفت زده شدند. 

استیون گوردون استاد رشته اقتصاد از دانشگاه لاوال گفت: خرج کردن 170 هزار دلار برای یک شغل، مایه شرمساری است، نه یک دستاورد! 

در حالی که اقتصاددانان انگیزه های سیاسی در ارائه چنین یارانه های دولتی را درک می کنند، اما از نظر آنها اینگونه اقدامات توجیه اقتصادی کمی دارند. 

اخیرا داگ فورد و جاستین ترودو، مزایای چنین یارانه های دولتی در مقیاسی بسیار بزرگتر را تشریح کردند. آنها به اتفاق در کارخانه هوندا در آلیستون – انتاریو حاضر شدند تا خبر احداث چهار کارخانه جدید در استان، از جمله اولین کارخانه مونتاژ اتومبیل های برقی هوندا و یک کارخانه جدید باتری اتومبیل های الکتریکی را اعلام کنند. دولت های فدرال و استانی در مجموع 5 میلیارد دلار یارانه های مستقیم و اعتبارات مالیاتی ارائه می کنند تا 1 هزار شغل جدید ایجاد شود. 

در حالی که سرمایه گذاری در کارخانه ماکارونی به معنای 170 هزار دلار برای هر شغل است، یارانه 5 میلیاردی برای تولید اتومبیل الکتریکی برای ایجاد 1000 شغل، به این معنی است که مالیات دهندگان 5 میلیون دلار برای هر شغل پرداخت می کنند.  

آیا واقعا مشاغل ایجاد شده از این یارانه ها ارزش صرف این مبالغ هنگفت را دارند؟ 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید