اخباراخبار کانادا

آیا کلینیک های خصوصی باعث صرفه جویی در هزینه مالیات دهندگان و کاهش زمان انتظار می شوند؟ خیر!

انتاریو- این روزها برنامه داگ فورد برای افزایش چشمگیر تعداد جراحی های خاص در کلینیک های خصوصی انتاریو مورد بحث است. 

متخصصان مراقبت های بهداشتی طی مصاحبه با CBC می گویند علیرغم وعده های فورد و دیگران مبنی بر تسهیل خدمات و کوتاه شدن زمان انتظار، داده ها این ادعاها را اثبات نمی کنند.

داده های بریتیش کلمبیا و کشورهای دیگر نشان می دهد که کلینیک های جراحی خصوصی و انتفاعی هزینه واقعی مالیات دهندگان را افزایش می دهند و می توانند زمان انتظار در بیمارستان های انتاریو را بدتر کنند.

برای شروع، درک این نکته مهم است که هر پزشک یک پیمانکار خصوصی است که برای خدمات خود به دولت صورت حساب می دهد. به گفته دکتر ملانی بچارد، متخصص اطفال در CHEO در اتاوا و رئیس پزشکان کانادایی برای مدیکر، می گوید باید منظور از خصوصی سازی مشخص شود. آیا منظور تامین مالی است یا تحویل خدمات. تمایز در اینجا مراقبتی است که توسط کلینیک های خصوصی ارائه می شود که روی درآمد نهایی تمرکز می کنند. 

آیا خصوصی سازی هزینه کمتری برای مالیات دهندگان دارد؟ 

داده‌ های موسسه کانادایی اطلاعات سلامت (CIHI) نشان می ‌دهد که جراحی تعویض مفصل زانو در یک بیمارستان دولتی حدود 10 هزار دلار هزینه دارد. همین عمل جراحی در یک کلینیک خصوصی می ‌تواند تا 28 هزار دلار هزینه داشته باشد.

هنگامی که استان هزینه جراحی تعویض مفصل زانو را در یک کلینیک انتفاعی پرداخت می کند، به دلیل توافقات محرمانه، مبلغ آن مخفی نگه داشته می شود.

اندرو لانگوست، محقق سیاست های سلامت در دانشگاه سیمون فریزر در بریتیش کلمبیا می گوید فقدان شفافیت درک هزینه های واقعی را چالش برانگیز می کند. 

آیا خصوصی سازی زمان انتظار را کاهش می دهد؟ 

طرفداران می گویند سیستم انتفاعی زمان انتظار را کاهش می دهد. اما واقعیت این است که انتاریو کوتاه‌ ترین زمان انتظار را در کانادا برای جراحی تعویض مفصل ران و زانو در ســـــــــــال‌ های 22-2021 داشته و  73 درصد از بیماران در عرض شش ماه جراحی را انجام دادند.

در مقایسه، بیماران در استان‌ هایی که جراحی‌ ها را به کلینیک ‌های انتفاعی منتقل کردند، مدت بیشتری منتظر ماندند. در بریتیش کلمبیا، تنها 70 درصد از بیماران در عرض شش ماه عمل تعویض زانو انجام دادند، این میزان در آلبرتا 53 درصد و در کبک 48 درصد بود.

انتاریو تنها در جراحی آب مروارید، از سایر استان ها عقب مانده و تنها 60 درصد از این جراحی ها در 16 هفته معیار انجام شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید