علم و دانش

آیا کشاورزی هوشمند به سبک توکیو می تواند به حل بحران جهانی غذا کمک کند؟

 

یک پروژه ژاپنی مبتنی بر کشاورزی پیشرفته از طریق 5G ، در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. فناوری که عینک های هوشمند را با واقعیت افزوده ترکیب می کند به منظور کارآمدتر کردن فرآیند نظارت بر رشد گیاهان و تثبیت کیفیت و عملکرد محصولات، توسعه یافته است.

این پروژه اکنون در سومین سال فعالیت خود قرار دارد. ناکانیشی ماساهیرو، مدیر پروژه بخش برنامه ‌ریزی استراتژیک شرکت در NTT East و یکی از اعضای اصلی تیمی که  NTT AgriTechnology را راه‌اندازی کرد، گفت: افرادی که تجربه کشاورزی نداشتند توانستند گوجه‌ فرنگی با کیفیت بالا را با آموزش از راه دور پرورش دهند. پروژه از سال دوم به بعد بازده بهتری داشت، بنابراین نتایج عالی بوده و همچنین موفق به ایجاد یک مدل تولید محلی برای مصرف محلی شده است. گوجه فرنگی تولید شده در این گلخانه ها در شهر چوفو فروخته شده و یا به مدارس ابتدایی محلی تحویل داده می شود.

متخصصان و محققان کشاورزی از سراسر جهان برای مشاهده و بررسی این نمونه از کشاورزی با استفاده از 5G خصوصی به توکیو آمده اند.  NTT AgriTechnology در حال حاضر در حال بررسی گسترش این فناوری‌ ها در خارج از کشور با آموزش نحوه استفاده از آنهاست. این سیستم کشاورزی مستقر در توکیو می تواند کلیدی برای حل بحران غذا نه تنها در ژاپن بلکه در جهان باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید