اخباراخبار کانادا

آیا کانادا واقــعا سرزمین فرصت هاست؟

به نقل از The star :بسیاری از کارگران مهاجر در بدو ورود به کانادا انتظار دارند با سرزمینی روبرو شوند که همه چیز آن برای رشد آنها مهیا است؛ سرزمینی با دستمزدهای منصفانه، شرایط کاری عالی، خانه های بزرگ و ارزان و …. هر چند در اینجا شرایط کاری و زندگی برای بسیاری از آنها بهتر از کشور خودشان است، اما این اصل در مورد همه صدق نمی کند.

سالانه صدها هزار کارگر مهاجر به کانادا می آیند و آماده هستند کارهای سختی را انجام بدهند که کانادایی ها از انجام آنها خودداری می کنند. آنها میهن خود و جمع عزیزانشان را رها می کنند و برای تامین معاش خانواده خود به اینجا روی می آورند. با وجود اینکه اقتصاد کانادا به این افراد وابسته است، اما حقیقت این است که بسیاری از این افراد تحت استثمار قرار می گیرند.

جالب اینجاست که تحقیقات جدید مرکز کانادایی برای پایان دادن به قاچاق انسان، نشان می دهد که 55 درصد از کانادایی ها به استثمار نیروهای کار خارجی در کانادا باور ندارند.

22 فوریه روز ملی آگاهی از قاچاق انسان است. بسیاری از کارگرانی که قربانی باندهای قاچاق انسان می شوند به طور مخفیانه در هتل ها، رستوران ها، سایت های ساخت و ساز و مزارع کانادایی به استثمار گرفته می شوند.

شاید با خود تصور کنید که قربانیان قاچاق انسان به ‌عنوان مهاجر قاچاقی وارد کانادا می شوند، اما این گونه نیست، بسیاری از قربانیان قاچاق انسان که در اینجا مورد استثمار کاری قرار می گیرند، جز کسانی هستند که قانونی وارد مرزهای این کشور شده اند. آنها معمولا با وعده های دروغین، ارعاب و سوء استفاده فریفته می شوند. به همین دلیل به ساعت های طولانی کار در شرایط کاری ناامن و نامناسب تن در می دهند. یکی از مشکلات عمده مهاجران، عدم اطلاع آنها از حق و حقوق خود است؛ همین امر باعث می شود که آنها معمولا با حربه اخراج از کشور به هر کاری تن در دهند.

سوال این است که چگونه می توان جلوی این سوء استفاده ها را گرفت؟ کافی است هر یک از ما از خودمان شروع کنیم، در این صورت این کشور مکانی بسیار بهتر برای ما و کارگرانی خواهد بود که نیازهای ما را تامین می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید