اخباراخبار کانادا

آیا کانادا برای مراسم خاکسپاری ملکه تعطیل خواهد شد؟ 

با وجود اینکه کانادا هنوز در عزای رسمی ملکه به سر می برد، اما هنوز مشخص نیست که آیا در روز تشییع جنازه او، کانادا تعطیل خواهد شد یا خیر؟

با وجود اینکه برخی از کشورهای مشترک المنافع اعلام کرده اند که به مناسب فوت ملکه تعطیلات رسمی خواهند داشت، اما مقامات کانادا تا کنون در مورد اینکه آیا همه کانادایی ها یک روز تعطیل خواهند بود یا خیر، سکوت کرده اند.

جاستین ترودو 13 سپتامبر اعلام کرد که دولت او تصمیم گرفته در روز خاکسپاری ملکه یعنی 19 سپتامبر، تعطیلی فدرال اعلام کند. 

او گفت: این فرصتی برای عزاداری کانادایی ها خواهد بود.

در این صورت صنایع تحت نظر دولت فدرال در این روز تعطیل خواهند بود، اما این بدان معنی نیست که همه شاغلان در کانادا یک روز تعطیلی خواهند داشت. 

در واقع اگر دولت های استانی در سراسر کانادا این تعطیلی یک روزه را در استان های خود تایید نکنند، حدود 85% تا 90% شاغلان این تعطیلی را از دست خواهند داد.

در این میان توجه دولت فدرال بیش از هر چیزی به هزینه تعطیلات رسمی است. داگلاس پورتر، اقتصاددان ارشد بانک مونترال تخمین می زند که هزینه یک روز تعطیلات اضافی برای ادای احترام به ملکه حدود 2 تا 4 میلیارد دلار باشد. 

تاثیر این تعطیلی بر کسب و کارهای مستقل، به تایید این تعطیلات از سوی استان ها بستگی دارد. 

کانادا براساس قوانین، 10 روز به احترام ملکه عزای عمومی اعلام کرده است. روز دوشنبه 19 سپتامبر که مراسم تشییع جنازه ملکه برگزار می شود در بریتانیا، استرالیا و نیوزلند تعطیل رسمی اعلام شده است.

با وجود اینکه هنوز تعطیل رسمی در کانادا در این روز نهایی نشده، اما قرار است در همین روز یک مراسم بزرگ یادبود برای ملکه در کانادا برگزار شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید