اخباراخبار کانادا

آیا کانادا از بحران اسلام هراسی رنج می برد؟

به نقل از TNC News: اسلام هراسی لغتی است که برای مسلمانان یادآور وقایع تلخ و تحقیرکننده ای است. حوادث مختلفی که ریشه در اسلام هراسی دارند، باعث شدند که این موضوع در سطوح کلان کشوری مورد توجه قرار بگیرد. شاید به همین دلیل نخست وزیر جاستین ترودو تصمیم گرفت نماینده ویژه ای را برای مقابله با اسلام هراسی منصوب کند.

از آنجایی که انتصاب امیره الغوابی به عنوان اولین نماینده ویژه کانادا در زمینه مبارزه با اسلام هراسی، طوفانی را در محافل رسانه ای به راه انداخت. این سوال مطرح می شود که آیا وجود این سمت واقعا ضروری است؟ آیا واقعاً کانادا از بحران اسلام هراسی رنج می برد؟

انتخاب امیره الغوابی با مخالفان و موافقان زیادی در داخل محافل سیاسی و پارلمان مواجه شده است. به تازگی ایو فرانسوا بلانشت رهبر بلوک کبکوا، اظهارات امیره الغوابی را در مورد سکولاریسم در کبک به شدت مورد انتقاد قرار داد و خواستار برکناری او شد. حتی با وجود اینکه امیره الغوابی بابت اظهارات خود عذرخواهی کرد، اما باز هم بلانشت بر مواضع خود پای فشاری کرد.

با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از انتصاب الغوابی نمی گذرد، باید قبول کرد که او هنوز در ابتدای راه قرار دارد و به عنوان اولین کسی که در چنین مقامی منصوب شده است، راه درازی در پیش دارد.

اغلب کارشناسان بر این باورند که اسلام هراسی ریشه در عدم شناخت پیروان ادیان دیگر از مسلمانان دارد. نقش رسانه ها در این میان بسیار پر رنگ است، زیرا آنها با به تصویر کشیدن چهره ای خشن از اسلام، روز به روز بیشتر به اسلام هراسی دامن می زنند.

از این رو افرادی مانند امیره الغوابی کار سختی پیش رو دارند، آنها باید تصویری درست و منصفانه از اسلام ارائه دهند. درواقع حل این مشکل تنها با ایجاد درک متقابل امکان پذیر است، تنها این گونه است که می توان به رفتارهای احساسی ناشی از اسلام هراسی پایان داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید