اخباراخبار کانادا

آیا کانادایی ها اعتماد خود را به اورژانس بیمارستان ها از دست داده اند؟

افزایش زمان انتظار در اورژانس ها و افزایش نرخ مرگ و میر افراد به دلیل عدم رسیدگی سریع خدمات اورژانسی به آنها، باعث شده که خیلی از کانادایی ها اعتماد خود به اورژانس را از دست بدهند؛ یعنی جایی که در سخت ترین لحظات زندگی، باید پناهگاه و حامی آنها باشد.

داستان دلخراش برخی از شهروندان کانادایی، نشان می دهد که این ادعا چندان دور از واقعیت نیست.

در شهرک کوچک کیپ برتون در هالیفاکس که کمی بیش از 500 نفرجمعیت دارد، بیش از 350 نفر در سالن اجتماعات هاکی شهرک جمع شده اند تا برای درگذشت شارلین اسنو 67 ساله سوگواری کنند.

شارلین اسنو مادربزرگ مهربانی که برای اکثر اهالی این شهرک حکم مادر را داشت در 30 دسامبر پس از هفت ساعت انتظار برای پذیرش در اورژانس بیمارستان، در خانه خود درگذشت.

او حوالی ظهر آن روز با علائمی شبیه آنفولانزا و درد فک به بیمارستان مراجعه کرد و پس از هفت ساعت انتظار دردناک به دلیل اینکه احتمال می داد هنوز چند ساعت دیگر باید منتظر بماند، تصمیم گرفت صبح روز بعد به یک مرکز مراقبت فوری در سیدنی شمالی مراجعه کند و در آنجا شانس خود را امتحان کند.

او در بیمارستان در نزدیکی مجموعه ای از نوزادان دوقلوی بیمار نشسته بود و با خود فکر کرده بود، شاید اگر من بروم زودتر نوبت آنها برسد.

متاسفانه مادربزرگ مهربان داستان ما هرگز به سیدنی شمالی نرسید، او همان شب یک ساعت پس از بازگشت از بیمارستان در خانه اش درگذشت، او تنها یکی از افرادی است که برای کمک به اورژانس مراجعه کرده اند، اما بدون اینکه هیچ توجهی به آنها شود، مظلومانه جان خود را از دست داده اند چنین تراژدی ‌هایی بار دیگر توجه جامعه را به وضعیت وخیم اورژانس ها جلب می کنند؛ کمبود پزشکان و پرستاران و افزایش جمعیت سالخورده و نیازمند مراقبات پزشکی از طرفی و شیوع بیماری های فصلی و همه گیر از طرف دیگر، این وضعیت را تشدید کرده است.

داستان شارلین اسنو باید دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان را به خود بیاورد و نشان می دهد که این بخش برای تحول به سرمایه گذاری های گسترده نیاز دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید