علم و دانش

آیا چند ویژگی شخصیتی لازم برای زندگی در مریخ را دارید؟

برای افرادی که از اضطراب رنج می برند، بیش از حد رقابتی هستند و یا تحت فشار سنگین جا می زنند، خبر بدی داریم. اینگونه افراد بهتر است فکر سفر به مریخ و زندگی در سیاره سرخ را از سر بیرون کنند. 

مطالعه جدید که هنوز در حال بررسی های تکمیلی است، شبیه ‌سازی ‌های رایانه‌ ای را انجام داد که پیشرفت کلونی های انسانی در سیاره سرخ را در 28 سال اول تشکیل آنها، دنبال می ‌کرد. پژوهشگران علوم اجتماعی در دانشگاه George Mason، تیپ های شخصیتی با بیشترین و کمترین ظرفیت سازگاری با شرایط زندگی در مریخ را دریافتند. همچنین دریافتند حداقل تعداد مهاجران مورد نیاز برای اداره موفقیت آمیز یک مستعمره انسانی جدید در مریخ بسیار کمتر از حد انتظار، یعنی فقط 22 نفر است. 

مسلما تشکیل یک مستعمره انسانی در مریخ یک فرایند بسیار پیچیده است. فراتر از چالش های مهندسی و فنی موجود، کولونیست های آینده با چالش های روحی و روانی و رفتاری جدی و فراوانی روبرو خواهند بود. 

اما ویژگی های شخصیتی که شما را در مریخ زنده نگه می دارد، کدامند؟ 

کمتر رقابتی بودن

افرادی که بیشتر به همکاری و کسب نتیجه جمعی متمایل می باشند و نه رقابت و موفقیت فردی، برای زندگی در مریخ مناسب تر می باشند. مسلما کلونی که بین اعضایش تفرقه وجود داشته باشد، قادر به بقا نخواهد بود.   

سازگاری با تغییر 

افراد مناسب زندگی در مریخ کسانی هستند که برای مواجهه و مقابله با چالش ها و تغییرات غیرمنتظره آمادگی داشته باشند.

نه درونگرا، نه برونگرا

در حالی که یک مستعمره نشین باید بتواند به خوبی با دیگران کار کند، اما برونگرایی زیاد می تواند به توانایی فرد برای انجام وظایف حیاتی که نیاز به تمرکز و تنهایی دارد، آسیب بزند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید