اخباراخبار جهان

آیا چسب زدن چروک های صورت، واقعا در کاهش آنها موثر است؟

به گزارش ایران جوان و به نقل از dailymail به تازگی کمپینی در تیک تاک به راه افتاده که مدعی است با چسب زدن چروک های صورت، می توان آنها را از بین برد.

ویدیوهایی که با این مضمون در تیک تاک منتشر شده اند، بارها دیده شده و مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته اند.

در این فیلم ها کاربران مدعی هستند با چسب زدن بر روی چروک های صورت خود خصوصا قبل از خواب، باعث کاهش آنها می شوند؛ زیرا ساعت ها پوست و ماهیچه های صورت خود را به این شکل ثابت نگه می دارند.

برخی از کاربران می گویند این کار باعث صاف شدن چین و چروک های صورت آنها شده و پوست آنها را جوان تر نشان می دهد.

اما پزشکان هشدار می دهند که اگر چه ممکن است این کار نتایج فوری به دنبال داشته باشد، اما معمولا چین و چروک ها در عرض چند دقیقه، یا در بهترین حالت در عرض چند ساعت باز می گردند.

دکتر جنیفر اشتون که در نیوجرسی فعالیت می کند در این باره گفت: «اثر این روش بسیار سطحی و موقت است. از طرفی افراد ممکن است به این چسب ها واکنش های آلرژیک نشان دهند که ممکن است باعث تورم و قرمزی صورت آنها شود. درضمن کندن این نوارچسب ها از روی پوست، احتمال دارد باعث جدا شدن لایه بالایی پوست شود و آسیب دیدگی سلول های پوستی و عفونت آنها را به دنبال داشته باشد».

در ادامه گزارش dailymail آمده است:

این ویدیوهای پر طرفدار اولین بار سال گذشته در رسانه های اجتماعی ظاهر شدند و اکنون نیز دوباره ترند شده اند.

اما این روش در اصل چیز جدیدی نیست و سابقه آن به سال 1889 باز می گردد، یعنی زمانی که یک برند معروف نوار چسب چهره به نام Frownies برای اولین بار وارد بازار شد.

گفته شده که این یکی از رازهای قدیمی هالیوود است که با پیری پوست مبارزه می کند. افراد مشهوری مانند راکل ولش و کریس جنر مادر کارداشیان ها اعتراف کرده ‌اند که برای داشتن پوستی جوان ‌تر از این نوار چسب استفاده می ‌کنند.

اما پزشکان معتقدند که شواهد کافی برای اثربخشی این نوار چسب وجود ندارد.

بلعکس، دکتر روبرتا دل کامپو متخصص پوست در فلوریدا هشدار داده که این کار به دلیل تحریک عضلات صورت، باعث عمیق تر شدن چروک های آن می شود.

پس بهتر است بنا بر توصیه پزشکان، اگر واقعا از چین و چروک صورت خود رنج می برید، بوتاکس را امتحان کنید که به عقیده آنها یک استاندارد طلایی در این زمینه است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید