علم و دانش

آیا چای سبز باعث کاهش وزن می شود؟ کارشناسان چه می گویند؟!

چای سبز حاوی موادی است که می تواند به کاهش وزن کمک کند. از جمله کافئین که به چربی سوزی کمک کرده و کاتچینی به نام اپی گالوکاتچین که متابولیسم را افزایش می دهد. 

یک مطالعه اخیر نشان داد که مصرف مکمل چای سبز در طول ورزش باعث افزایش چربی سوزی می شود. اثرات چای سبز در کاهش وزن به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و اتفاقا شواهد بسیاری برای حمایت از این ادعاها وجود دارد. 

همانطور که گفته شد چای سبز حاوی فلاونوئیدی به نام کاتچین است که متابولیسم را تقویت می کند. افزایش متابولیسم ممکن است به کاهش سرعت ذخیره چربی در بدن کمک کند، بنابراین احتمال افزایش وزن را کاهش می دهد. 

نکته مهم اینکه چای سبز به خودی خود باعث کاهش وزن نمی شود، زیرا کاهش وزن به دلیل دریافت کالری کمتر از نیاز روزانه بدن شما حاصل می شود.  

در  آخر بد نیست بدانید که برخی انواع چای سبز، کمک بیشتری به کاهش وزن می کنند. برای مثال چای سبز Matcha سرشار از آنتی اکسیدانت، بهترین گزینه است. 

نکته ای که شاید از آن بی اطلاع باشید، نحوه صحیح دم کردن چای سبز است. هنگام دم کردن این چای، از آب در حال جوش استفاده نکنید. بگذارید آب جوش بیاید. زیر آن را خاموش کنید و حدود 10 دقیقه صبر کنید. سپس آب را روی چای بریزید و یک دقیقه دیگر تحمل کنید تا چای دم بکشد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید