علم و دانش

آیا نوشیدن سرکه سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ 

سرکه سیب به خودی خود سرشار از بسیاری از مواد مغذی است. آب تخمیر شده از سیب دارای یک ماده فعال است که کارشناسان می گویند ممکن است به کاهش وزن کمک کند. اما سرکه سیب پاسخ جادویی برای کاهش وزن نیست.  

در حالی که چندین مزیت شناخته شده برای گنجاندن سرکه سیب در رژیم غذایی وجود دارد، اما هیچ مضرات شناخته شده ای برای مصرف آن وجود ندارد. 

سرکه سیب به یک عنصر محبوب در غذاهایی مانند ترشی، سس سالاد و ماریناد تبدیل شده است. گاهی اوقات به صورت قرص یا پودر نیز فروخته می شود، اما معمولا در فروشگاه های مواد غذایی به عنوان یک محصول پاستوریزه، شفاف و فیلتر شده خریداری می شود.

یک شکل فیلتر نشده از آن نیز موجود است، که دارای یک لایه ضخیم و کدر از باکتری های پروبیوتیک روی سطح آن است. 

فواید سرکه سیب برای سلامتی چیست؟

لایه ضخیم حاوی پروبیوتیک هایی است که برای سلامت روده مفید می باشند. اسید استیک یا ماده اصلی فعال در سرکه سیب (و انواع سرکه) نیز در کاهش برخی از عوامل خطر مرتبط به بیماری قلبی مرتبط است. 

تحقیقات نشان می دهد که مصرف سرکه سیب ممکن است به کاهش کلسترول – به ویژه در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 – نیز کمک کند. این ماده همچنین  سرشار از منیزیم، پتاسیم، فسفر و کلسیم است که از مواد معدنی ضروری برای سلامتی و عملکرد مناسب اندام ها هستند.  سرکه سیب مملو از آنتی اکسیدان هایی است که رادیکال های آزاد را از سلول های خونی فرد پاک می کند.

آیا سرکه سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

سرکه سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند. این نتیجه یک مطالعه محدود است که نشان می دهد سرکه می تواند با بهبود متابولیسم و مشکلات التهابی از چاقی جلوگیری کند. سرکه احساس سیری را افزایش می دهد که به نوبه خود اشتها را کاهش می دهد. اما مقدار سرکه سیب مصرفی در روز نباید از 1 تا 2 قاشق غذاخوری بیشتر باشد. 

نکته مهم اینکه سرکه سیب به دلیل اسیدیته بالا می تواند مینای دندان را به مرور از بین ببرد و بایستی با آب رقیق شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید