اخباراخبار کانادا

آیا می دانید برای تمدید پاسپورت خود باید چه زمانی درخواست بدهید؟

به نقل از narcity : آیا برای سفر در سال 2023 برنامه ریزی می کنید؟ در این صورت اگر عازم سفر خارج از کشور باشید به خوبی می دانید که برای سفر به یک پاسپورت کانادایی معتبر نیاز دارید.

اگر پاسپورت شما منقضی شده است یا قرار است به زودی منقضی شود، نیازی به نگرانی نیست؛ تمدید پاسپورت جدید بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. تنها باید درخواست تمدید پاسپورت را در موعد مناسب ارسال کنید.

زمان تمدید یا درخواست برای پاسپورت جدید به عوامل خاصی بستگی دارد که عبارتند از: سن و سال شما، مقصد سفر و زمان سفر.

پس بیایید به جزئیات تمدید پاسپورت بپردازیم.

همان طور که گفتیم یکی از عوامل مهم در تمدید پاسپورت، مقصد سفر شما است. زیرا در برخی از موارد حتی اگر پاسپورت شما هنوز منقضی نشده باشد، باز هم باید آن را تمدید کنید؛ زیرا در برخی از کشورها پاسپورت مسافر باید حداقل دارای3 یا 6 ماه اعتبار پس از تاریخ انقضای سفر او باشد.

یکی دیگر از عوامل مهم در این زمینه، زمان سفر شما است. هر چند اکنون مثل سال 2022 پاسپورت ها با تاخیر طولانی صادر نمی شوند، اما اگر تاریخ سفر شما نزدیک است، باید خیلی زود برای تمدید پاسپورت خود اقدام کنید زیرا در طولانی ترین حالت صدور پاسپورت 20 روز طول می کشد که البته باید مدت زمان پست را نیز به آن اضافه کنید.

 

توجه داشته باشید که اگر پاسپورت فعلی تان را در سنین زیر 16 سال گرفته اید و اکنون بالای 16 سال سن دارید، باید برای دریافت پاسپورت جدید درخواست بدهید و نمی توانید پاسپورت قدیمی خود را تمدید کنید.

ضمنا اگر می خواهید اطلاعات شخصی خود را مانند نام، تاریخ تولد، محل تولد یا شناسه جنسیت تغییر دهید، باز هم باید برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کنید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید