اخباراخبار کانادا

آیا مهاجرت به کانادا ارزشش را دارد؟

اگر قصد آمدن به کانادا را دارید، به تبلیغات افرادی که خود را علاقه مند نشان میدهند تا برایشان کار کنید اهمیت ندهید، چرا که آنها بجای گفتن حقیقت به شما نسخه تبلیغاتی ارایه می دهند و این شمایید که تصمیم میگیرید ارزشش را دارد یا خیر. در واقع همه چیز به شرایط فعلی شما و ارزیابی واقعی خواسته هایی که در کانادا به دنبالشان هستید بستگی دارد. پس برای شروع، پرسیدن این سوال قدم خوبیست. 

ادعاهای نژادپرستی یا تعصب در کانادا نسبت به کارگران مهاجر است از مواردی هست که با آن مخالفم. اگرچه ممکن است افرادی با چنین نظری وجود داشته باشند، اما تعدادشان اندک است و به طور کلی این ادعا درست نیست. 

یافتن یک شغل خوب، با درآمد خوب و تمام وقت در کانادا می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما علاوه بر مهاجران، بسیاری از کانادایی ها نیز حتی با داشتن یک یا دو دهه تجربه کاری و مدرک تحصیلی کانادایی، با چنین چالش هایی رو به رو هستند.

مسئله کمبود شغل خوب است که به مهاجران یا نژادپرستی ارتباطی ندارد. اکثر کارفرمایان کانادایی صاحبان مشاغل کوچکی هستند که توانایی پرداخت هزینه زیادی را ندارند. بنابراین بر سر مشاغل خوب رقابت شدیدی وجود دارد. شما با متقاضیانی با تجربه و تحصیل کرده با متقاضیانی رقابت خواهید کرد که علاوه بر اینها، دارای مزیت متولد شدن در کانادا، داشتن مدرک تحصیلی کانادایی از مؤسساتی که کارفرمایان آنها را می شناسند و تجارب کاری در جاهایی که کارفرمایان می توانند آنها را به آسانی بررسی کنند. 

به طور خلاصه، مزیت هایی که گفته شد باعث می شودتا آنها گزینه های بهتری برای استخدام در کانادا باشند. متاسفانه. این یک واقعیت است ولی به هیچ وجه نژادپرستی نیست. اگر جای انسان ها عوض می‌شد و همان دو فرد جویای کار در ایران بودند و شخص کانادایی یک مهاجر بود، فردی که در این کشور بزرگ شده و فرهنگ و زبان ایران را بهتربلد است گزینه بهتری می بود.

بله، بعضی از افراد نیز هستند که این شرایط برایشان مشکلی ایجاد نکرده و این نتیجه برای بسیاری از افراد معمولاً بعد از مدتی سخت کار کردن حاصل می شود، اما فقط شما هستید که می توانید تعیین کنید که ایا این شرایط ارزشش را دارد یا خیر؟

به عنوان مثال، خدمتکار ارزان قیمت درکانادا وجود ندارد و شما حتی بعد از یک روز کاری کامل، خودتان باید همه کارها را انجام دهید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید