اخباراخبار کانادا

آیا ممکن است دوباره مجبور به استفاده از ماسک شویم؟

اخیرا شایعه ای بین دانش آموزان پیچیده است مبنی بر اینکه، به زودی دوباره مجبور به استفاده از ماسک می شوند. 

اما این شایعه چندان هم دور از انتظار نیست، زیرا یکی از مقامات ارشد بهداشت عمومی تورنتو هشدار داد که ممکن است به زودی مجبور به استفاده از ماسک شویم، زیرا عفونتهای کووید 19 و آنفولانزا اخیرا فشار زیادی را به سیستم مراقبت ‌های بهداشتی این استان وارد کرده اند. 

دکتر وینیتا دوبی معاون پزشکی بهداشت عمومی تورنتو (TPH) گفت: «مسئول ارشد بهداشتی ما اخیرا اعلام کرده که ممکن است به زودی استفاده از ماسک به شدت توصیه شود.

در این صورت حتی بدون اینکه استفاده از ماسک اجباری شود، شاهد استفاده مجدد از ماسک به صورت گسترده خواهیم بود».

انتظار می رود وضعیت شیوع بیماری های تنفسی، خصوصا در میان کودکان و نوجوانان بدتر شود.

دوبی این اظهارات را اخیرا در یک جلسه توجیهی انجمن پزشکی آنتاریو بیان کرد. او افزود: «حال که همه ما به شرایط بغرنج کنونی پی برده ایم و شاهد افزایش شیوع ویروس های تنفسی هستیم، می توانیم با استفاده از ماسک نقش مهمی در کنترل شیوع این بیماری ها داشته باشیم».

با افزایش بحث در مورد استفاده از ماسک، دانشگاه واترلو اخیرا بیانیه‌ای را صادر کرد؛ در این بیانیه آمده است: «ما قویا شما را به استفاده از ماسک در فضاهای داخلی تشویق می کنیم، اگر چه هنوز استفاده از ماسک در محیط ها و فعالیت های غیر آکادمیک اختیاری است. همه ما می توانیم با استفاده از ماسک از آسیب پذیرترین اقشار جامعه خود محافظت کنیم».

دانش آموزان و دانشجویان دیدگاه های متفاوتی نسبت به استفاده مجدد از ماسک دارند. برخی از آنها حتی بعد از اختیاری شدن ماسک، همچنان از آن استفاده می کنند. در حالی که برای برخی دیگر، استفاده مجدد از ماسک چندان خوشایند نیست.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید