اخباراخبار جهان

آیا معترضان ایران همانند اوکراین به حمایت غرب نیاز دارند؟

گروهی از ایرانیان در تبعید، فعالان حقوق بشر و خانواده های زندانیان سیاسی دوتابعیتی، از غرب خواسته اند برای کمک به آزادی خواهی ایرانیان بیشتر تلاش کند.

در این راستا اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا ممنوعیت های نمادینی را بر 12 مقام امنیتی که در سرکوب معترضین ایران دست داشته اند، اعمال کرده اند. اما غرب هنوز مذاکرات احیای برجام را قطع نکرده است و هیچ اقدامی در زمینه کاهش سطح روابط دیپلماتیک خود با جمهوری اسلامی انجام نداده است. 

77 نفر با امضای یک نامه سرگشاده رژیم ایران را به سرکوب معترضین در داخل و کمک به روسیه در حمله به اوکراین، در خارج متهم کرده اند. الیکا عاشوری (دختر زندانی سیاسی سابق انوشه عاشوری)، کاظم موسوی (سخنگوی حزب سبز آلمان) و کایلی مور-گیلبرت (زندانی سیاسی سابق استرالیایی تبار) از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.

این نامه از آن جهت قابل توجه است که جنبش متفرق مخالفان حکومت ایران را گرد هم آورده است.

در این نامه آمده است: «جوانان جسور و شجاع ایرانی حاضر نیستند بیش از این تسلیم بی رحمی های رژیم شوند. آنها از دل و جان برای زندگی آزاد می جنگند اما رژیم با شکنجه و کشتار پاسخ آنها را می دهد؛ رژیم ایران از طرف دیگر با بازی بی رحمانه گروگانگیری شهروندان دو تابعیتی، به تقابل خود با جهان آزاد ادامه می دهد. کشورهای دموکراتیک موظفند موضع خود را انتخاب کنند، آنها یا باید در کنار این رژیم ظالم باشند و یا در کنار مردم شجاع ایران. اکنون زمان اقدام و حمایت از مردم ایران فرا رسیده است».

امضاکنندگان این نامه خاطرنشان کرده اند که این اعتراضات فقط به خاطر مرگ مهسا امینی نیست، بلکه در پاسخ به بیش از چهار دهه ظلم و ستمی است که بر مردم این سرزمین روا داشته شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید