مقالاتمقالات اجتماعی

آیا قتل چهار مرد مسلمان، سریالی است؟

اف ‌بی ‌آی در حال تحقیق درباره این است که آیا چهار مرد مسلمان، که در سال گذشته در نیومکزیکو در فاصله پنج مایلی با یکدیگر، کشته شدند، قربانی قتل های زنجیره ای هستند؟

پلیس آلبوکرکی گفت که احتمال قوی وجود دارد که یک مهاجم، این چهار قتل را انجام داده باشد. هر چهار نفر بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست دادند و طی نه ماه گذشته در فاصله پنج مایلی از یکدیگر کشته شدند.

اولین قربانی سرآشپز افغانی محمد احمدی 62 ساله بود که جسدش در بیرون کافه ای که با برادرش اداره می کرد به نام بازار و کافه آریانا حلال؛ در 7 نوامبر پیدا شد.

دومین قربانی آفتاب حسین 41 ساله پاکستانی الاصل بود که در سال 2016 به نیومکزیکو نقل مکان کرد.

.

سومی، محمد افضل حسین برنامه ریز شهری 27 ساله و سازمان دهنده جامعه بود، که او هم اصالتا پاکستانی بود. جسد چهارمین قربانی که هویتش هنوز فاش نشده است هم روز شنبه 6 آگوست پیدا شده است.

پلیس در آلبوکرکی در حال بررسی یک قاتل زنجیره ای احتمالی است، پس از اینکه چهار مرد مسلمان در 9 ماه گذشته به قتل رسیدند. همه این سه نفر به تنهایی در خارج از خانه یا محل کارشان در کمین قرار گرفتند و توسط یک مرد مسلح کشته شدند. آنها یکدیگر را نمی شناختند، اگرچه دو قربانی اخیر در یک مسجد حضور داشتند.

پس از چهارمین قتل، روز شنبه، پلیس آلبوکرکی و اف ‌بی ‌آی یک کنفرانس خبری در مقابل مرکز اسلامی نیومکزیکو برگزار کردند تا اعلام کنند بازرسان احتمال داده اند که یک مهاجم هر چهار قتل را انجام داده باشد.

پلیس آلبوکرکی گفت: در حالی که ما به این موضوع نمی پردازیم که چرا فکر می کنیم ارتباطی بین این 4 قتل وجود دارد، اما یک اشتراک قوی در همه قربانیان ماست؛ نژاد و مذهب آنها.

وی از مردم برای ردیابی قاتل درخواست کمک کرد. الطاف حسین روز جمعه بر سر قبر برادرش آفتاب حسین در پارک یادبود فیرویو در آلبوکرکی گریه می کرد.

آفتاب حسین در 28 جولای در پارکینگ مجتمع آپارتمانی اش به قتل رسید.

پلیس می‌ گوید: حدس ما این است که فردی در آنجا مستقیما می‌ داند چه کسی این کار را انجام داده و می ‌تواند آن اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد یا متوجه تغییرات رفتاری در اطرافیان خود شده که فکر می‌ کنند احتمالا می‌ تواند این قتل را انجام داده باشد. دو مورد از این قتل ها در یک هفته اتفاق افتاده است.

برادران افغان تبار احمدی در اوایل دهه 1980 با پدرشان به ایالات متحده مهاجرت کردند. ابتدا در پنسیلوانیا زندگی کردند، سپس به نیومکزیکو رفتند.

محمد و برادرش در سال 2008 کافه بازار را افتتاح کردند و محمد احمدی به عنوان آشپز کار می کرد.

8 ماه بعد از قتل محمد، دومین مرد مسلمان به قتل رسید. آفتاب حسین 41 ساله که در سال 2016 به نیومکزیکو نقل مکان کرد، تراک فست فود خود را داشت.

سومین قتل روز دوشنبه بود، زمانی که محمد افضل حسین، 27 ساله؛ سازمان ‌دهنده معروف جامعه محلی و برنامه‌ ریزی شهری، ، در بیرون خانه خود به قتل رسید.

او در پاکستان متولد شد و در سال 2017 برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در برنامه ریزی اجتماعی و منطقه ای در دانشگاه نیومکزیکو به ایالات متحده رفت و از سال 2019 تا 2020 به عنوان رئیس انجمن دانشجویان فعالیت کرد.

محمد افضل حسین، 27 ساله، روز دوشنبه در حالی که برادرش در خانه شام ​​می پخت، بیرون از خانه اش به ضرب گلوله کشته شد.

همسایه‌ ها گزارش دادند که وقتی شخصی به برادرش تیراندازی کرد، یک ماشین را دیدند که در کنار برادرش ایستاد و یک بار و سپس چهار تا شش بار دیگر تیراندازی کرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید